Контактна інформація
Адреса:
79071, м. Львів, вул. І. Пулюя, 27, корпус 3
Керівник:
Ігор Островський
Телефон:
(032) 264 04 29, (066) 522 5550
E-mail:

Керівництво

Ігор Островський – голова фонду, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри телекомунікацій НУ «Львівська Політехніка»

Катерина Островська – директор «Львівського Центру підтримки осіб із загальними розладами розвитку» створеного на базі БФ «Відкрите Серце», кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології ЛНУ ім. І. Франка.

Загальна інформація про організацію

Благодійний фонд «Відкрите Серце» заснований 12 квітня 2005 року Ігорем Островським.

Діяльність фонду спрямована на психологічну, педагогічну та соціально-побутову реабілітацію аутичних дітей. Також спеціалісти фонду та спеціально підготовлені волонтери надають консультацій неповносправним особам та членам їхніх сімей. У Львові діє центр денного перебування для групи з 8 дітей з аутизмом. Налагоджена робота методично-інформаційного пункту для батьків та центру підтримки родин. Також благодійний фонд надає цим родинам гуманітарну допомогу. Члени фонду впроваджують власні наукові методичні розробки по роботі з аутичними дітьми. В рамках діяльності Благодійного фонду «Відкрите Серце» забезпечується практики для 30-ти студентів Львівського національного університету ім. І. Франка, Львівського університету «Львівська політехніка», Українського Католицького Університету.

Для осягнення своїх цілей БФ працює в таких напрямках:

 • постановка психолого-педагогічного діагнозу;
 • складання індивідуальної програми розвитку та реабілітації аутичної особи;
 • надання індивідуальних консультацій психолога, психотерапевта, спец-педагога, реабілітолога;
 • залучення до розробки соціальних стандартів;
 • члени БФ «Відкрите Серце» беруть участь у наукових розробках методів роботи з аутичними дітьми;
 • організація групових занять для аутичних осіб та їхніх батьків;
 • проведення занять з аутичними особами в домашніх умовах. «Домашня програма»;
 • здійснення заходів соціальної підтримки сімей, що виховують аутичних дітей.

БФ «Відкрите серце» є членом Всеукраїнської ГО «Коаліція захисту прав інвалідів та осіб із інтелектуальною недостатністю».

Спільна діяльність з управлінням соціального захисту

Реалізація соціально-культурних проектів

Управління соціального захисту співпрацює з БФ «Відкрите серце» в рамках реалізації соціально-культурних проектів. БФ «Відкрите серце» за фінансової підтримки управління реалізувала наступні проекти:

2007 рік

 • «Надання реабілітаційних послуг підліткам з аутизмом». Мета реалізації проекту – підвищення рівня адаптації та соціалізації неповносправних дітей з аутизмом м. Львова через надання послуг та створення групи денного перебування у реабілітаційному центрі благодійного фонду;
 • «Надання медико-реабілітаційних послуг особам з органічними ураженнями мозку» проект спрямований на надання комплексу медико-реабілітаційних послуг особам розумовою неповносправністю з органічними ураженнями мозку.

2009 рік

«Розробка стандарту надання послуги «Соціальний супровід аутичної дитини протягом навчання». Мета реалізації проекту – напрацювання і апробація моделі соціального супроводу аутистів протягом навчання/реабілітаційної програми та розробка стандарту якості надання цієї послуги.

2010 рік

«Створення центру денного перебування для дітей з високим рівнем аутизму». Мета реалізації проекту – включення дітей з високим рівнем аутизму в навчально-реабілітаційний процес шляхом створення центру денного перебування на базі БФ «Відкрите серце».

2011 рік

«Продовження роботи центру денного перебування для дітей з високим рівнем аутизму». Метою реалізації проекту є включення дітей з високим рівнем аутизму в навчально-реабілітаційний процес шляхом продовження роботи центру денного перебування на базі БФ «Відкрите серце».

В ході проекту проводилися наступні заходи:

 • удосконалення навчально-реабілітаційної програми занять для дітей з важкою формою аутизму і набір групи (8 осіб) для реабілітаційних занять;
 • організація навчально-реабілітаційних занять у центрі денного перебування;
 • розробка рекомендацій щодо навчально-реабілітаційного процесу дітей з високим рівнем аутизму.