Контактна інформація
Головною метою Центру є:
соціальна адаптація громадян, які втратили соціально-корисні зв’язки.
Основна цільова аудиторія:
громадяни, які повернулися з місць позбавлення волі; діти з проблемних сімей; громадяни України, які стали жертвами торгівлі людьми за кордоном, біженці на території України, потенційні мігранти; жінки, що потерпають від насильства у сім’ї.
Благодійна організація „Регіональний Центр соціальної адаптації” (БО ”РЦСА”) створена у вересні 1989 року, перереєстрована в 1992 році, а як благодійна організація зареєстрована в 1998 році. Реєстраційний № 103 від 16 липня 1998 року управлінням юстиції у Львівській області. На початку своєї діяльності організація проводила роботу з неповнолітніми, які відбували покарання у виховно-трудових колоніях і повернулись до Львова. Робота з неповнолітніми включала в собі – допомогу одягом та взуттям, медикаменти, пошук роботи та житла, різнобічні консультації. З 1991 року організація започаткувала проект „Житлове соціально-терапевтичне об’єднання ” для осіб, які пройшли попередній курс лікування від наркоманії. За період з 1991 по 1997 роки в ньому побувало 47 чоловік. Через брак коштів у квітні 1997 року проект припинив свою роботу. Як результат роботи проекту можна взяти цифру 18 чоловік котрі по сьогоднішній день утримуються від вживання наркотиків.
ДІЮЧІ ПРОЕКТИ:
1. Притулок-комуна для сиріт та одиноких громадян, котрі повернулися з місць позбавлення волі (Львівська область, м. Броди, Об’єкт 580).
Створений 2 лютого 1994 року. На території Притулку знаходиться гуртожиток, який розрахований на одночасне перебування у ньому 50 осіб. Гуртожиток забезпечений опаленням, водою та електроенергією. У Притулку працює їдальня та медичний пункт. Крім проживання в гуртожитку, триразового харчування та медичного обслуговування, мешканцям Притулку-комуни надаються такі послуги:
- відновлення всіх необхідних документів;
- реєстрація за адресою м. Броди, Об’єкт 580;
- юридичні та психологічні консультації;
- допомога одягом та взуттям;
- курси електрогазозварників 2 розряду.
За час існування Притулку в ньому проживало 1716 чоловік, 1226 з яких – рік і більше.
2. Служба пошуку і повернення жінок, які були насильно або обманом вивезені за кордон.
Служба діє з 2000 року. За час діяльності Служби було знайдено 34 жінки, повернуто до України – 23: 3 жінки з Чеської Республіки, 1 – зі Словаччини, 2 – з Угорщини, 4 – з Італії, 6 – з Польщі, 3 – з Португалії , 4 – з Іспанії. Служба отримує інформацію про жінок, які знаходяться за кордоном, від родичів та друзів.
3. Програма „Ковчег”.
Програма діє з 2003 року. Цільовою аудиторією проекту є діти алкоголіків, наркоманів, осіб, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі, діти з бідних багатодітних сімей, а також соціальні сироти (діти, батьки яких виїхали на заробітки за кордон та залишили своїх дітей під опіку інших родичів, які не були в змозі утримувати та виховувати цих дітей, які, внаслідок, опинились на вулиці). Такі діти щоденно, по буднях, навідуються до головного офісу БО „РЦСА”, а також в 12.00 на Залізничному Вокзалі та в 14.00 в Центрі Львова до спеціально обладнаного автобуса, де вони отримують гарячі обіди, а в разі необхідності, одяг та взуття. В головному офісі працює соціальний педагог, який організує цим дітям дозвілля, надає допомогу в виконанні домашніх завдань, проводить заняття з етикету та профілактики негативних явищ в підлітковому середовищі (профілактика шкідливих звичок, проституції, злочинності серед підлітків і т.д.).
4.Консультаційний центр для жінок, що потерпають від домашнього насильства.
Метою роботи КП є надання різнопланової консультативної допомоги жінкам, які потерпають від насильства в сім’ї, а також інших видів допомоги. Консультативна допомога, яка надається в КП, включає в себе юридичне, психологічне, медичне, соціальне консультування.