Контактна інформація
Адреса:
79000, м. Львів, вул. Чайковського, 17
Керівник:
Франко Петро
Телефон:
(032) 261 09 43, (097)757 05 95

Львівське обласне товариство політичних в’язнів і репресованих (підрозділ Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих) – громадська організація, яка об’єднує учасників національно-визвольних змагань, борців проти комуністичного і фашистського тоталітарних режимів, осіб, які були репресовані та позбавлені волі (у в’язницях, концтаборах, на засланні) за свої політичні, релігійні та національні переконання.

Обласне товариство зареєстроване – 5 лютого 1992 року.

Товариство проводить окремі заходи щодо висвітлення діяльності визначних українських політичних, державних, церковних діячів, зокрема були проведені академії до 100-річчя з дня народження Романа Шухевича, 100-річчя з дня народження Степана Бандери, 90-річчя з дня народження чільного члена Проводу ОУН Петра Дужого, 100-річчя з дня народження Києво-Галицького Митрополита, політв’язня Володимира Стернюка, 80-річчя з дня народження політв’язня Василя Макуха (що здійснив акцію самоспалення на Хрещатику в м. Києві в 1968 році на знак протесту проти окупації України більшовицьким режимом Росії) та ін.

Товариство опрацьовує архівні матеріали і висвітлює боротьбу учасників національно-визвольного руху 40-50-х років, борців за здобуття незалежності України, багато з яких загинуло в боях, тюрмах чи було заслано в Сибір. Товариство видає централізований часопис політв’язнів «ЗОНА». Видано 8 томів літопису «В боротьбі за волю України», в 10 областях видані окремі книги, в яких розміщені спогади членів Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, що безпосередньо (або їхні батьки) брали участь у збройній боротьбі з окупантами України, а згодом зазнали поневірянь в тюрмах, таборах та засланнях.

Спільна діяльність з управлінням соціального захисту

Реалізація соціально-культурних проектів

Управлінням соціального захисту спільно з Львівським обласним товариством політичних в’язнів і репресованих у 2009 році реалізовувався соціально-культурний проект «Медіа бібліотека візуальних матеріалів, історій людей колишніх в’язнів «Тюрми на Лонцького».

Мета реалізації проекту: підтримка громадської ініціативи зі створення, збору, зокрема методом запису на відео та аудіо носії, інформації та інтерв’ю з людьми, які були свідками або перебували під слідством, як політв’язні і дисиденти в тюрмі на Лонцького у період 1930 – 1980 рр.

Реалізація заходів у соціальній сфері

Львівське обласне товариство політичних в’язнів і репресованих співпрацює з управлінням соціального захисту в рамках реалізації календарного плану заходів управління:

2009 рік «Всеукраїнський збір реабілітованих та репресованих»

Проведення всеукраїнського з’їзду українських малолітніх політичних в’язнів (200 осіб).

2010 рік – «Урочиста академія репресованих та реабілітованих 1939-1941 років»

2011 рік – «Урочиста академія репресованих та реабілітованих 1930-1990 років»

Захід було присвячено 95-річчю з Дня народження Петра Дужого – письменника, поета, публіциста, чільного члена центрального проводу ОУН, політичного в’язня польських, нацистських, комуністичних концтаборів, засудженого до страти нацистським та комуністичним режимами, члена похідних груп на Кіровоградщині. В рамках заходу видано інформаційну брошуру про життя Петра Дужого, як почесного громадянина м. Львова.