Контактна інформація
Адреса:
79000, м. Львів, вул. Мирослава Скорика, 17
Керівник:
Петро Франко
Телефон:
(032) 261 0943, 237 8154

Львівське обласне товариство політичних в’язнів і репресованих (підрозділ Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих) – громадська організація, яка об’єднує учасників національно-визвольних змагань, борців проти комуністичного і фашистського тоталітарних режимів, осіб, які були репресовані та позбавлені волі (у в’язницях, концтаборах, на засланні) за свої політичні, релігійні та національні переконання.

Обласне товариство зареєстроване – 5 лютого 1992 року.

Товариство проводить окремі заходи щодо висвітлення діяльності визначних українських політичних, державних, церковних діячів, зокрема були проведені академії до 100-річчя з дня народження Романа Шухевича, 100-річчя з дня народження Степана Бандери, 90-річчя з дня народження чільного члена Проводу ОУН Петра Дужого, 100-річчя з дня народження Києво-Галицького Митрополита, політв’язня Володимира Стернюка, 80-річчя з дня народження політв’язня Василя Макуха (що здійснив акцію самоспалення на Хрещатику в м. Києві в 1968 році на знак протесту проти окупації України більшовицьким режимом Росії) та ін.

Товариство опрацьовує архівні матеріали і висвітлює боротьбу учасників національно-визвольного руху 40-50-х років, борців за здобуття незалежності України, багато з яких загинуло в боях, тюрмах чи було заслано в Сибір. Товариство видає централізований часопис політв’язнів «ЗОНА». Видано 8 томів літопису «В боротьбі за волю України», в 10 областях видані окремі книги, в яких розміщені спогади членів Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, що безпосередньо (або їхні батьки) брали участь у збройній боротьбі з окупантами України, а згодом зазнали поневірянь в тюрмах, таборах та засланнях.