Контактна інформація
Адреса:
79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 5
Керівник:
Кукуруза Любов Дмитрівна
Телефон:
(032) 260 15 08
E-mail:

Загальна інформація про організацію

Львівська територіальна первинна організація УТОС заснована 26 вересня 2005 року.

Основна мета діяльності: захист інтересів інвалідів по зору, інтеграція їх у суспільство, соціально-трудова та медична і психологічна реабілітація.

Завдання організації:

– виявляти інвалідів по зору та залучати їх до членства в УТОС;

– оздоровлювати членів УТОС у санаторіях та базах відпочинку;

– сприяти молоді у навчанні, здобутті професії та працевлаштуванні як у системі УТОС, так і за її межами;

– надавати всебічну допомогу малорухомим інвалідам.

Львівська ТПО УТОС налічує близько 800 осіб з інвалідністю 1 і 2 груп по зору.

Спільна діяльність з управлінням соціального захисту

Реалізація соціально-культурних проектів

Управління соціального захисту починаючи з 2008 року співпрацює з Львівською територіальною первинною організацією УТОС в рамках реалізації соціально-культурних проектів. На протязі 2008 – 2013 років ЛТПО УТОС за фінансової підтримки управління реалізувала наступні проекти:

2008 р. – «Побачити світ очима дитячої пісні»;

2009 р. – «Дитяча пісня об’єднує серця»;

2010 р. – «Відкрийте серце для дитячої пісні»;

2011 р. – «Мрії маленьких і палких сердець»;

2013 р. – «Побачити світ очима дитячої пісні».

Реалізація вищезазначених проектів спрямована на реабілітацію, адаптацію та інтеграцію дітей з вадами зору та дітей батьків з інвалідністю по зору у сучасне суспільство шляхом активної концертно-гастрольної діяльності, організації творчих зустрічей з іншими мистецькими колективами та участь у конкурсах і фестивалях, що в свою чергу дало змогу досягнути подвійної мети. По-перше, це розвиток у дітей любові до національної культури, пісні, танцю, високих моральних цінностей, витребуваність суб’єкта для громади міста, інтеграція у громаду, зняття психологічного пресингу з неповносправних дітей і дітей батьків з інвалідністю. По-друге, це допомога владним структурам у вихованні цієї категорії дітей задля їх повноцінного розвитку, запобігання негативним проявам і злочинності у молодіжному середовищі.

Реалізація заходів у соціальній сфері

У 2009 році розпочалася співпраця з Львівською ТПО УТОС в рамках реалізації календарного плану заходів управління соціального захисту:

2009 р. – «70-та річниця створення Львівської ТПО УТОС»;

2011 р. – «Святкування 78 річниці від Дня створення Українського товариства сліпих»;

2012 р. – «Святкування 79 річниці від Дня створення Українського товариства сліпих»;

2013 р. – «Святкування 80 річниці від Дня створення Українського товариства сліпих».

В рамках вищезазначених заходів проводилися святкові концерти за участю творчих колективів осіб з вадами зору та виставки творчих робіт незрячих осіб. Реалізація вищезазначених заходів була спрямована на зміну вкорінених стереотипів про осіб з вадами зору через призму створення, становлення та розвитку Українського товариства сліпих, а також шляхом розкриття та показу творчих можливостей людей з інвалідністю по зору.

Фінансова підтримка на реалізацію статутних завдань

Відповідно до рішення виконавчого комітету від 25.05.2007 №300 «Про затвердження Порядку використання кошів міського бюджету м. Львова для надання фінансової підтримки громадським організаціям осіб з інвалідністю та ветеранів» (зі змінами) управління соціального захисту надає фінансову підтримку Львівській ТПО УТОС на проведення заходів, спрямованих на реалізацію статутних завдань.