Контактна інформація
Адреса:
79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 5
Керівник:
Кукуруза Любов Дмитрівна
Телефон:
(032) 255 31 27
E-mail:

Загальна інформація про організацію

Львівська обласна організація УТОС заснована 24.04.1975 року.

ЛОО УТОС структурно складається із 7 первинних організацій УТОС: Бузька ТПО УТОС, Дрогобицька ТПО УТОС, Львівська ТПО УТОС, Львівська ВПО УТОС, ТПО УТОС Залізничного району м . Львова, Стрийська ТПО УТОС, Червоноградська ТПО УТОС. ЛОО УТОС налічує понад 2600 людей з інвалідністю по зору.

Основна мета діяльності: захист інтересів людей з інвалідністю по зору, інтеграція їх у суспільство, соціально-трудова та медична і психологічна реабілітація.

Завдання організації:

– виявлення та залучення людей з інвалідністю І та ІІ групи по зору в члени товариства;

– при сприянні відповідних Міністерств, управлінь праці та соціального захисту населення ЛОДА та інших органів місцевого самоврядування влади вирішувати питання соціального захисту незрячих, покращення житлово-побутових умов, лікування та санаторно-курортного лікування, пільгового режиму, здійснювати озвучення художньої літератури, навчальних посібників для студентів, періодичних видань;

– популяризація діяльності УТОС через засоби масової інформації;

– створювати та відкривати навчально-виробничі підприємства, будинки культури, бібліотеки, санаторії і будинки відпочинку;

– забезпечити працевлаштування незрячих в системі УТОС і в установах та організаціях усіх форм власності;

– проводити огляди-конкурси з різних напрямків діяльності УТОС, музичні та літературні фестивалі;

– організовувати спортивні, тифлотехнічні, літературні, наукові секції для членів УТОС.

Спільна діяльність з управлінням соціального захисту

Реалізація соціально-культурних проектів

Управління соціального захисту співпрацює з Львівською обласною організацією УТОС в рамках реалізації соціально-культурних проектів. ЛОО УТОС за фінансової підтримки управління реалізувала наступні проекти:

2007 рік – «Книга, що говорить»

Мета проекту: забезпечити функціонування бібліотеки з доступом до мережі Інтернет особам з вадами зору, що сприяло інтеграції таких осіб в середовище повноцінних членів громади.

2008 рік – «Відчинилось життя» (ювілейний концерт з нагоди 75-річчя створення УТОСу)

Суть проекту: проведення ювілейного концерту з нагоди 75-річчя створення УТОСу за участю естрадних виконавців та незрячих учасників.

Проект «Відчинилося життя» – спільний проект оркестру Львівського національного академічного драматичного театру ім. Заньковецької та обдарованих незрячих виконавців. Проект не має аналогів у світовій практиці: унікальність зумовлена одночасною участю у ньому майже двох десятків незрячих співаків, а також складністю виконання сліпими солістами у супроводі оркестру з огляду на неможливість бачити паличку диригента. Майже всі виконавці з вадами зору не мають музичної освіти, співаючи серцем і душею. Завдяки проекту людям, що не бачать, відчиняються нові горизонти і найяскравіші барви життя: вони отримують шанс сповна реалізувати свій творчий потенціал, гастролюючи разом з оркестром в Україні та за кордоном, беручи участь у телевізійних шоу. Натомість глядачі, насолоджуючись прекрасною музикою і співом, надовго потрапляють у полон дивовижних емоцій і незабутніх вражень!

Реалізація заходів у соціальній сфері

У 2008 році розпочалася співпраця з ЛОО УТОС в рамках реалізації календарного плану заходів управління соціального захисту:

2008 – «Міжнародний день Білої Тростини»

2009 – Інтегрований концерт слабозрячих та сліпих артистів «Відчинилося життя»

2010 – Інтегрований концерт слабозрячих та сліпих артистів «Відчинилося життя»

2012 – «Святкування Міжнародного дня Білої Тростини»

2013 – «Святкування Міжнародного дня Білої Тростини»

В рамках вищезазначених заходів проводилися святкові концерти за участю творчих колективів осіб з вадами зору та виставки творчих робіт незрячих осіб. Реалізація вищезазначених заходів була спрямована на зміну вкорінених стереотипів про осіб з вадами зору на фоні міжнародного руху незрячих, а також шляхом розкриття та показу творчих можливостей людей з інвалідністю по зору.