Контактна інформація
Адреса:
79021, м. Львів, вул. Кульпарківська, 160
E-mail:

Центр підтримки та взаємодопомоги «Дорога» створено у 1999р. з метою допомоги молодим людям узалежненим від алкоголю та наркотиків, їх близькому оточенню, профілактики негативних явищ серед дітей та молоді.

Організація пройшла шлях від клуба абстинента (тверезості) і організацію епізодичних зустрічей тверезіючих людей та літні виїзди у соціотерапевтичні табори до потужної професійної організації, яка надає широкий спектр соціальних послуг громаді Львова, області, клієнтам з інших регіонів України.

Громадська організація нараховує 12 працівників – консультантів з питань узалежнень, психологів, соціальних працівників. За час діяльності Центром «Дорога» реалізовано більше 30 соціальних проектів, підтриманих міжнародними фондами, державними установами, комерційними структурами та приватними особами.

Центр „Дорога” перша, та поки що єдина Україні організація, прийнята у Федерацію терапевтичних спільнот Центральної та Східної Європи. ГО „Дорога” є одним із засновників Міжнародної благодійної організації – Федерації „Клубний Дім” (мережі клубів реабілітації наркоузалежнених людей).

Реабілітаційний центр організації в рамках державної програми включений в мережу центрів реабілітації наркозалежної молоді „Твоя перемога” і входить в п’ятірку кращих ГО України, з якими співпрацює Міністерство сім’ї, молоді та спорту в напрямку реабілітації наркозалежних.

Основні напрямки діяльності Центру «Дорога»:

– Стаціонарний реабілітаційний центр для наркозалежної молоді в с.Княже Золочівського р-ну для 30 клієнтів. Середній вік пацієнтів 20-25 років. До 50% клієнтів центру – люди з подвійним діагнозом: наркозалежність та ВІЛ-інфекція.

– Ресоціалізація молоді після закінчення програми в центрі включає – самостійне проживання в гуртожитку для випускників центру, регулярні заняття з психологом, пошук роботи та початок трудової діяльності.

– Робота у виправних колоніях Львівської області /підтримана МБФ Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні/- функціонування груп взаємодопомоги та терапевтичних груп, консультації психолога та соціального працівника, тренінги по профілактиці передачі ВІЛ для ув’язнених та персоналу колоній, гуманітарна допомога речами, медикаментами, вітамінами, продуктами. Розповсюдження презервативів, станків для гоління, інформаційних матеріалів. Підготовка до звільнення та супровід після (скеровування в центри зайнятості, надання психологічної, інформаційної та юридичної підтримки).

Ноу-хау в Україні – комп’ютерний клас для ув’язнених безпосередньо на території виправного закладу.
У 2007 р. профілактичними послугами в колоніях області було охоплено близько 2000 осіб.

– Консультативний пункт з питань наркотичної, алкогольної залежності та ВІЛ/СНІДу -надання індивідуальних консультацій для узалежнених та їх близьких, діагностика важкості узалежнення, скерування на деінтоксикацію та реабілітаційні програми, подальший супровід. Надання телефонних консультацій – з 10.00 до 16.00. За рік центр надає близько 1200 консультацій.

– Профілактика алкоголізму, наркоманії, тютюнокуріння та ВІЛ/СНІДу серед дітей та молоді – проведення тренінгів у школах, ПТУ, ВУЗах (до 30 занять на рік).

– Соціотерапевтичні та відпочинкові табори для узалежнених, членів їх родин, дітей та молоді. Щороку, починаючи з 1999 р., відбувається 2–4 табори по 25 осіб з метою пропагування здорового способу життя, проведення спортивних та освітніх заходів. За 7 років діяльності оздоровилось близько 550 осіб, більшість з яких це діти з неблагополучних родин та молодь групи ризику.

– Видавнича діяльність – щоквартально виходить журнал «Дорога життя»;

– Реалізується проект видання журналу в’язнями для в’язнів «Планета Зона»,

– Щороку виходять буклети і брошури інформаційно–профілактичного спрямування, які розповсюджуються у Львові, області та в інших регіонах України.

– Підготовка фахівців. Близько 70 українських фахівців в галузі соціальної роботи пройшли підготовку в польських та російських навчальних програмах під час стажувань, семінарів, візитів по обміну досвідом

– В червні 2007 р. – підготовлено і проведено Міжнародну літню школу для консультантів з країн колишнього СРСР. ГО «Дорога» виграла проект в умовах жорсткої конкуренції з організаціями з Варшави та Санкт-Петербургу і отримала підтримку фонду Дж. Сороса.