Контактна інформація
Адреса:
79495, Винники - Львів, вул. І.Франка, 69
Керівник:
Саноцька Олеся Ярополківна
Телефон:
(032) 296 33 03, (097) 28 77 924
E-mail:

Загальна інформація про організацію

ЛМГО «Спільнота взаємодопомоги Оселя» – громадська неприбуткова організація, яка одна з перших на Україні почала займатися всілякою підтримкою бездомних і у 2003 році створила унікальну Спільноту, де люди, що опинилися в скрутній ситуації, разом живуть і працюють, ведуть спільне господарство та допомагають іншим.

Мета організації: надавати допомогу у віднайденні сенсу життя людям, що в наслідок різних причин опинилися на маргінесі суспільства (убогим, бездомним, неповносправним, узалежненим, тощо) та пропагувати на Україні ідею солідарності та взаємодопомоги.

Партнери організації: Міжнародний Рух «ЕМАУС», Школа Кофеда (Данія), Фундація взаємодопомоги «Барка».

Організація має кілька напрямків діяльності:

Спільнота – Центр ресоціалізації бездомних для 25 осіб різного віку і статі, які разом живуть, ведуть спільне господарство, разом вчаться вирішувати життєві проблеми, правильно використовувати зароблені спільною працею кошти.

Майстерня з дрібного ремонту та обтяжки м’якої частини меблів. Майстерня служить осередком працетерапії для мешканців спільноти та джерелом їхнього утримання. Працюючи у майстерні, люди вчаться терпінню, поступово відроджують в собі надію на нове, краще життя, яке вони своїми руками дають непотрібним речам.

Благодійна крамниця, де громадяни можуть придбати зібрані у населення та відремонтовані у майстерні меблі, ношений одяг, предмети побуту. Отримані кошти ідуть на утримання Спільноти та акції солідарності – роздачі їжі безпритульним в центрі міста.

Збір речей від населення – кожного дня мешканці Спільноти вантажним автомобілем збирають від мешканців непотрібні речі, які пізніше реалізовують в крамничці чи віддають потребуючим.

Соціальне навчання проводить психолог та соціальний працівник для нових мешканців Спільноти протягом перших 3 місяців. Курс складається з терапії залежностей та тренінгів особистісного розвитку.

Вулична робота – щотижнева роздача їжі, одягу та надання соціальних консультацій в центральній частині міста для бездомних, що живуть на вулиці.

Осередок підтримки бездомних людей – санітарно-гігієнічний пункт, куди бездомні люди, що живуть на вулиці, приходять помитися, постригтися, попрати одяг, поїсти, отримати першу медичну допомогу та консультацію соціального працівника.

Вуличний журнал «Просто неба» – видання соціально-культурного спрямування, яке розповсюджують безпритульні люди на вулицях міста і таким чином заробляють собі на життя, а також пропагують ідеї солідарності, толерантності та суспільної рівності в громаді.

Акції солідарності з убогими – організація Різдвяних вечерь та Великодніх сніданків для 300 безпритульних осіб.

Спільна діяльність з управлінням соціального захисту

Реалізація соціально-культурних проектів

Управління соціального захисту співпрацює з ЛМГО «Спільнота взаємодопомоги Оселя» в рамках реалізації соціально-культурних проектів. На протязі 2007 – 2013 років, ЛМГО «Спільнота взаємодопомоги Оселя» за фінансової підтримки управління соціального захисту реалізувала наступні проекти:

2007 рік:

– «Функціонування центру реінтеграції для бездомних громадян»

мета проекту: сприяння у ресоціалізації осіб, які опинилися на узбіччі суспільства (безпритульні, безробітні, узалежнені), шляхом створення центру реінтеграції для бездомних громадян.

– «Забезпечення функціонування центру працетерапії для бездомних громадян»

мета проекту: сприяння у ресоціалізації осіб, які опинилися на збіччі суспільства (безпритульні, безробітні узалежнені), шляхом Творення майстерень для трудотерапії та здобуття навичок праці по ремонту та реставрації вживаних меблів та предметів побуту.

– «Створення центру соціально-психологічної реабілітації алкозалежних»

мета проекту: створення умов для надання соціально-психологічної реабілітації алкозалежних.

2008 рік:

– «Функціонування Осередку підтримки безпритульних громадян»

мета проекту: надання бездомним людям санітарно-гігієнічних послуг, проведення тренінгів з питань особистої гігієни та охорони здоров’я, занять з арт-терапії тощо.

– «Мобільний пункт з роздачі їжі безпритульним»

мета проекту: організація вуличної роботи з бездомними та проведення тренінгів для учасників проекту. В рамках проекту заплановано проводити роздачу їжі та одягу бездомним один раз на тиждень.

20092011 роках реалізовувалося три проекти під назвою «Центр реінтеграції для бездомних громадян».

Реалізація вищезазначених проектів була спрямована на ресоціалізацію осіб, які опинилися на маргінесі суспільства (безпритульні, безробітні, залежні тощо) через проживання в спільноті, психотерапію, трудотерапію та соціальне навчання.

Основні завдання проектів:

 • забезпечення умов для тимчасового перебування бездомних осіб;
 • допомога у виготовленні чи відновленні документів;
 • забезпечення працею та здобуттям професійних навиків;
 • дати відчуття підтримки, рівності та самоповаги;
 • навчити самостійно вирішувати життєві проблеми;
 • навчити підтримувати належний гігієнічний стан;
 • привчити до трудового життя та відповідальності;
 • виправити самооцінку та соціальну взаємодію з оточенням;
 • допомогти повернутися у суспільство повноправним громадянином.

Реалізація заходів у соціальній сфері

Управління соціального захисту, починаючи з 2012 року, співпрацює з ЛМГО «Спільнота взаємодопомоги Оселя» в рамках реалізації «Соціальних акцій з подолання бідності».

Метою реалізації вищезазначених заходів є залучення бездомних громадян до процесу ресоціалізації через проведення реабілітаційних заходів з потребуючими та акцій з подолання бідності.

Зміст та суть заходів:

 • забезпечення надання санітарно-гігієнічних послуг – щоденно (крім вихідних) з 9.00 до 14.00 в Осередку підтримки бездомних громадян, що знаходиться за адресою м. Винники, вул. Винниченка, 3;
 • забезпечення надання послуг харчування (роздача гарячих обідів) – щоденно (крім вихідних) з 9.00 до 14.00 в Осередку підтримки бездомних громадян, що знаходиться за адресою м. Винники, вул. Винниченка, 3; кожного четверга о 14.00 у сквері біля Порохової вежі;
 • надання соціальних консультацій, роздача інформаційних листівок та буклетів про заклади соціальної допомоги в місті;
 • залучення безпритульних до суспільно-корисної праці.

В рамках співпраці з ЛМГО «Спільнота взаємодопомоги Оселя» у 2012 році надано близько 2,3 тис. порцій харчування та понад 1,6 тис. санітарно-гігієнічних послуг для безпритульних осіб.

За 4 місяці 2013 року надано близько 1,6 тис. послуг харчування та понад 1,6 тис. санітарно-гігієнічних послуг для безпритульних осіб.