Контактна інформація
Адреса:
79016, м. Львів, вул. Озаркевича, 4
Керівник:
Оксана Магура
Телефон:
(032) 225 68 90
E-mail:
E-mail:

Центри діють у 4-х містах: у Львові, Дрогобичі, Стрию та Ів. Франківську. Кожен центр надає послуги 15-25 людям з розумовими порушеннями та їх батькам.

Основна мета: – Сприяти соціальній реабілітації та інтеграції у суспільство осіб з інвалідністю.

Завдання:

 • Розвиток індивідуальних дарів і талантів людей з ментальними порушеннями у дружній і позитивній атмосфері;
 • Сприяння інтеграції осіб з інвалідністю у місцеву громаду і суспільство;
 • Сприяння соціальній адаптації осіб через навчання базових соціальних навиків;
 • Надання моральної і психологічної підтримки батькам осіб з інвалідністю.

Напрямки діяльності Центрів:

 • Проведення щоденних програм для людей з ментальними порушеннями: заняття з працетерапії, на яких молодь виготовляє свічки, листівки, вироби з бісеру, дерев’яні рамки, ткані вироби; спортивні заняття (гімнастика, плавання, футбол);
 • Проведення занять по навчання базових соціальних навиків: кулінарних навиків, навиків самообслуговування, поведінки в громадських місцях тощо;
 • Особлива молодь бере активну участь у житті місцевої громади, відвідуючи різноманітні соціальні та культурні заходи (театри, цирк, музеї, історичні місця). Кожного літа організовуються табори для осіб з інвалідністю та їх батьків.
 • Працівники центрів надають моральну та психологічну підтримку батькам осіб з інвалідністю: проводяться збори та семінари для батьків, створено груп взаємо-підтримки, капелани
 • Для підвищення професійного рівня працівників проводяться семінари, тренінги та стажування.
 • Налагоджена співпраця з навчальними закладами та волонтерами. На базі Центрів «Карітас» проходять практику студенти місцевих ВУЗів.

І хоч усі центри об’єднані однією метою, але кожен з них має свою особливість і унікальність:

Львів, «Карітас Львів УГКЦ»
Центр започаткований в 2001 року у співпраці з Центром духовної підтримки осіб з інвалідністю потребами «Емаус», УКУ. Тут гармонійно поєднані праця і дозвілля. Уже декілька років молодь центру виготовляє свічки для всеукраїнської акції «Різдвяна свічка». Окрім праці та щоденних занять в Центрі, вони із задоволенням відвідують бібліотеку та займаються плаванням.

Дрогобич, « Карітас Самбірсько –Дрогобицької Єпархії»
Центр «Дивовижні долоні» започаткував свою діяльність у 2008 році. В цьому центрі панує надзвичайно енергійна атмосфера. Молодь з з інвалідністю з ентузіазмом працює і вміє по-справжньому святкувати. Волонтерами в центрі є члени реабілітаційної спільноти «Назарет» (для узалежнених від алкоголю та наркотиків)

Стрий, «Карітас Стрийської Єпархії УГКЦ»
Центр створений у 2009 році з ініціативи батьків, які мають дітей з інвалідністю. Молодь з радістю приходить на програми, які проводяться в центрі. Тут панує атмосфера радості і відкритості. Центр тісно співпрацює зі християнською спільнотою «Віра і Світло» (яка об’єднує осіб з інвалідністю, їх батьків та молодь-приятелів) і проводять багато спільних акцій.

Івано-Франківськ, «Карітас Ів.Франківськ УГКЦ»
Центр з гарною назвою «Дар любові» створений у 2008 році. На базі центру обладнано 5 професійних майстерень: майстерні виробів з паперу, виробів з ниток, виробів з дерева, виробів з бісеру та комп’ютерний клас. Футбольна команда Центру вже здобула чимало перемог, а вистави театру «Веселкове небо» викликають бурхливі овації у глядачів. Центр тісно співпрацює з державним соціальним центром «Дивосвіт».

Проекти:

 • 2010 – Виконання проектів в рамках «Антикризової Гуманітарної програми», /Міжнародний Фонд «Відродження»/
 • 2010 – Проведення дослідження в рамках проекту «Кожен має право на працю: партнерство задля покращення можливостей зайнятості молоді з інвалідністю», /Фонд «Східна Європа»/.
 • 2006, 2008, 2009 рр. – проекти за підтримки Львівської міської Ради
 • 2008 – Проект по покращенню фізичного розвитку осіб з інвалідністю, /Фундація Короля Юрія/.
 • 2008 –соціальна реабілітація молоді з інвалідністю шляхом професійного навчання та асистованого працевлаштування /посольство Канади/.
 • 2007 – 2008 проект по захисту прав осіб з розумовими порушеннями /ОБСЄ/