Контактна інформація
Адреса:
79016, м. Львів, вул. Озаркевича, 4
Керівник:
Чайківська Дзвенислава Романівна
Телефон:
(032) 297 66 36
E-mail:

Послуги, що надаються:

  • нічліг;
  • харчування.

Карітас України є самостійною благодійною організацією, яка діє від імені свого засновника – Української Греко-Католицької Церкви. Місія нашої організації полягає у розвитку традицій доброчинної діяльності та в здійсненні християнської соціальної роботи. Допомога ґрунтується на християнських морально-етичних засадах та надається незалежно від віросповідання, раси чи соціального походження…

«Карітас України» структурно побудований як об’єднання організацій «Карітас» у різних регіонах України. Така структура дає змогу розвивати мережу благодійних організацій, що діють за єдиними правилами, при цьому враховуючи реальні потреби своїх регіонів та місцевих громад. На сучасному етапі випрацювані чотири пріоритетні напрямки діяльності:

  • сфера здоров’я та опіки

Понад вісім років виконуємо програму допомоги літнім людям чи людям з особливими потребами удома; опікуємося ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД людьми, зокрема у Донецьку опікуємося немовлятами, які народилися ВІЛ-інфікованими; допомагаємо лікарні Андрея Шептицького у Львові, що діє як амбулаторна клініка, що надає малозабезпеченим людям діагностичні та терапевтичні послуги а також доглядає важкохворих пацієнтів.

  • сфера допомоги дітям у тяжких життєвих обставинах та допомога людям неповносправним

Соціальні працівники та психологи працюють в соціальних центрах для дітей вулиці або виїжджають на місця, де ці діти перебувають. Створена мережа соціальних центрів для людей розумово неповносправних

  • сфера соціальних проблем, пов’язаних з міграцією Карітас України зосереджується на боротьбі з торгівлею жінками: маємо консультативні центри для жінок, які виїжджають за кордон, проводимо просвітницькі кампанії щодо поїздок за кордон; допомагаємо людям, які потерпіли від торгівлі жінками і повернулися вже в Україну; створили й утримуємо притулок, до якого приїжджають жінки, які не можуть, чи не хочуть повертатися до своїх домівок в Україні, надаємо їм психологічну допомогу, організуємо медичну та юридичну допомогу, зв’язуємо їх із службами зайнятості, щоб вони могли проходити курси підвищення кваліфікації та знайти роботу в Україні. Дуже важливим аспектом праці у міграційній сфері є допомога нашим заробітчанам, які виїжджають з України. Працюємо у сфері допомоги біженцям-мігрантам, які приїжджають в Україну транзитом на шлях в Західну Європу, але затримуються в Україні.
  • розвиток волонтерського руху в Україні.

«Карітас України» постійно залучає волонтерів до виконання соціальних проектів та благодійних акцій. Для того, щоб вдосконалити цей напрямок роботи, в 2004 році розпочато реалізацію проекту розбудови мережі центрів волонтаріату на базі регіональних організацій. Саме там здійснюється програма систематичної роботи по залученню та навчанню волонтерів. Розроблено та впроваджено нормативні документи, що регламентують їх роботу. Понад 300 волонтерів активно залучені до праці з дітьми, з одинокими літніми людьми та особами з функціональними обмеженнями. Найбільш значимою є їх допомога в проведенні благодійних акцій «Різдвяна свічка», «Святий Миколай», «Шкільний портфелик» та ін.

Водночас із згаданими програмами та проектами кожна єпархіальна та парафіальна організація Карітасу України має окремі свої проекти, наприклад, утримує кухню для бідних, роздає гуманітарну допомогу чи організовує центри для молоді.