Контактна інформація
Адреса:
79007, м. Львів, вул. Листопадового Чину, 12/8а
Адреса для листування:
79008, м. Львів, вул. Коперника 31/1
Телефон:
(032) 272 08 44
E-mail:

Дата реєстрації організації: 20.06.1996 року.
Керівник організації: Лемик Ярослав Андрійович
Основна діяльність передбачена статутом фонду, це соціальний захист потребуючих людей м.Львова.

Благодійний Фонд Карітас Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви з 1996 року, згідно Статуту, своєю діяльністю допомагає потребуючим, незалежно від віросповідання, національності і політичних переконань та раси. Згуртовує християн в їх обов’язку допомагати ближньому.
Найбільш вразлива верства населення нашого міста – це люди похилого віку. У них мала пенсія, хвороби, антисанітарні житлові умови, юридична незахищеність, емоційна і психологічна ізоляція. Тому з початку своєї діяльності Карітас-Львів УГКЦ розпочав благодійну допомогу потребуючим з утримання їдальні для бідних. В ній люди щоденно отримують повноцінні обіди. Це особи похилого віку, особи з інвалідністю, біженці, «бомжі». / вул. Личаківська, 130 /.

За проектом «Домашня опіка», який фонд веде з 1998 року, під опікою перебуває 80 – 100 осіб. Доглядаємо людей похилого віку та людей з інвалідністю, які залишилися без родини та не в стані виходити з домівки. Медичні сестри забезпечують їх щоденно медичними та санітарними послугами, засобами сангігієни, медикаментами та харчами /вул. Листопадового Чину 12/8а/.

Робота фонду сконцентрована в двох напрямках:

1-й – допомога особам похилого віку та соціально незахищеним людям,
2-й – допомога дітям, що опинилися в кризовій ситуації. Спільно з Львівським управлінням освіти з 1999 року утримуємо Кризовий Центр «Діти вулиці». Місто надало будинок і земельну ділянку в користування на 25 років. За рахунок жертводавців Карітасом зроблено великі ремонтні роботи в будинку і впорядковано прилеглу територію та павільйони. В притулку постійно знаходиться до 25 дітей-сиріт дошкільного віку або тих, що опинилися в кризовій ситуації. Карітас забезпечує їх цілодобовим харчуванням, одягом, взуттям, медичним наглядом, проводиться санітарний обробіток, виховна робота, працюють виховники та психолог. Там же, в іншій частині будинку, для дітей вулиці старшого віку відкрито комп’ютерний клас, є різноманітне спортивне обладнання, волейбольний майданчик, надають обіди – до 15 щоденно, з соціально незахищеними дітьми працюють виховники, психолог, сестра-монахиня.

З 2004 року Карітас-Львів УГКЦ веде проект «Допомога на колесах дітям вулиці міста Львова». Метою проекту є надавати щоденну комплексну допомогу до 30 дітям старшого віку, які через різні життєві обставини опинилися на вулиці, шляхом доставки гарячої їжі, забезпечення медичного контролю і допомоги та інших соціальних послуг в різних місцях перебування дітей у Львові. Всі три вищезгадані проекти працюють у приміщенні Кризового Центру, що на вулиці К. Левицького,111.

З 2004 року, спільно з «Просвітою», успішно працює проект «Соціальний Центр» /т. зв. «Клуб сеньйорів»/, де до 25 – 30 потребуючих отримують медичні, санітарно-гігієнічні послуги /безкоштовна пральня, душ, перукарня, консультація лікаря/, психологічні, юридичні, духовні та інші поради. Вони спілкуються між собою за горнятком чаю, переглядають телепередачі, відеофільми, організовують «круглі столи», зустрічі з видатними людьми та ін. /вул. Ів.Франка, 9/.

З 2001 року успішно працює проект «Центр дозвілля дітей та молоді з вадами розвитку». На сьогодні в «Центрі» з 25 людей з ментальними порушеннями 4 спеціально навчені працівники Карітасу ведуть щоденну роботу. Метою проекту є підтримка цих юних осіб, які потребують до себе особливого відношення і допомога їм адаптуватися в нашому суспільстві. Особи з вадами розвитку займаються творчою діяльністю, вчаться самообслуговування, набувають життєвих практичних навичок /пл. Св.Юра, 5/.