Контактна інформація
Адреса:
79037, м. Львів, вул. Чигиринська, 75
Керівник:
Гавдьо Богдан Романович
Телефон:
(067) 672 11 69
E-mail:

Керівники

Президент – Гавдьо Богдан Романович
Виконавчий директор – Магура Оксана Олексіївна

Загальна інформація про організацію

ГО «Спільнота «Ковчег» заснована 13.12.2004 року. Громадська організація налічує близько 90 членів, з них 68 осіб з розумовою неповносправністю.

Мета діяльності організації: соціальна і духовна підтримка осіб з розумовою неповносправністю, шляхом творення християнських спільнот неповносправних осіб, їх сімей та волонтерів, через залучення їх до праці, спілкування, дружніх стосунків та молитви, одночасно плекаючи почуття власної гідності та цінності їхнього життя.

Напрямки діяльності:

Заняттєва терапія на 5 програмах «Майстерня», одна з яких є програмою для осіб з глибокою неповносправністю. Участь у програмах беруть 68 людей з розумовою неповносправністю, 20 асистентів та волонтерів. Програми включають:

 • заняття з ручної праці, під час яких виготовляють різні вироби: ткані торбинки, декоративні свічки, ікони, вироби з дерева, прикраси з бісеру, листівки;
 • виходи учасників програм у місто, в парк, поїздки в інші місцевості;
 • заняття для побутової адаптації та соціальної реабілітації;
 • формації (навчання) для асистентів, волонтерів для кращого розуміння розумово неповносправних осіб і успішного будування стосунків з ними, для проведення занять;
 • збори та духовні зустрічі, семінари для підтримки батьків неповносправних осіб;
 • виставки творчих робіт;
 • будинок для тимчасового проживання тих учасників програм, які знаходяться в скрутній ситуації без опіки, разом з асистентами;
 • важливі події для спільноти: тематичні зустрічі, святкування для підтримання духу єдності у спільноті.
 • Мета програм, які реалізує ГО «Спільнота «Ковчег» у Львові:
 • відкриваючи дари розумово неповносправних осіб у процесі співпраці і творенні дружніх стосунків з ними, поширювати бачення їх дару та гідності у суспільстві і, таким чином, сприяти розвитку нашого суспільства як більш гуманного і демократичного;
 • творити відповідне середовище, де розумово неповносправні особи почуваються прийнятими і любленими, щоб звільнити їх від життя на маргінесі і, щоб вони змогли зайняти своє належне місце в наших спільнотах і суспільстві;
 • заохочувати до стосунків перетворення і зросту тих, хто має розумову неповносправність і тих, хто розділяє своє життя разом із ними.

Спільна діяльність з управлінням соціального захисту

Реалізація соціально-культурних проектів

Управління соціального захисту співпрацює з ГО «Спільнота «Ковчег» в рамках реалізації соціально-культурних проектів. На протязі 2007 – 2013 років, ГО «Спільнота «Ковчег» за фінансової підтримки управління реалізувала наступні проекти:

2007 рік

 • «Надати послуги соціальної реабілітації та підготовки до праці повнолітніх осіб з розумовою неповносправністю» – проект спрямований на забезпечення умов та необхідних особливостей для надання послуг з соціальної адаптації та підготовки до праці повнолітніх осіб з розумовою неповносправністю.
 • «Організувати розвиток комунікативних здібностей осіб з розумовою неповносправністю в процесі працетерапії» – проект спрямований на забезпечення умов та необхідних особливостей для розвитку комунікативних здібностей особам з розумовою неповносправністю;
 • «Надати послуги в організації дозвілля особам з розумовою неповносправністю» – проект спрямований на організацію дозвілля для осіб з розумовою неповносправністю.
 • «Надати послуги з духовної підтримки особам з розумовою неповносправністю разом з особами, які ними опікуються» – проект спрямований на надання духовної підтримки особам з розумовою неповносправністю, задля задоволення потреб належності та любові, самоповаги та автоактуалізації.
 • «Сприяти адаптації (через організацію навчально-пізнавальних процесів) особам з розумовою неповносправністю разом з особами, які ними опікуються» – проект спрямований на організацію та проведення навчання адаптаційного характеру особам з розумовою неповносправністю.

2008 рік

«Соціальна реабілітація і адаптація осіб з розумовою неповносправністю у м. Львові» – реалізація проекту була спрямована на підвищення рівня соціальної реабілітації та адаптації розумово неповносправних мешканців м.Львова, з метою встановлення взаємовідносин дружби між людьми розумово неповносправними, їх батьками, молоддю-асистентами та членами місцевої громади.

2009 рік

«Соціальна реабілітація і адаптація осіб з розумовою неповносправністю у м. Львові» – проект реалізовувався з метою підвищення рівня інтегрування у громаду м. Львова осіб з розумовою неповносправністю шляхом організації інтегруючих занять соціальної реабілітації та адаптації у громаді для осіб неповносправних, підтримки їх батьків та молоді-асистентів, які допомагають у реалізації цих занять.

2010 рік

«Соціальна реабілітація і адаптація осіб з розумовою неповносправністю у м. Львові» – реалізація проекту була спрямована на підвищення рівня соціальної реабілітації та адаптації у громаді осіб з розумовою неповносправністю через створення відповідних умов та можливостей для реалізації їх здібностей та творчого потенціалу у процесі заняттєвої терапії та організації позапрограмних заходів, що сприятиме їх активному соціальному захисту, а також підвищити рівень підтримки їх батьків та молоді-асистентів, які допомагають у реалізації цих занять.

2013 рік

«Особливим людям – особливе літо»

В рамках проекту відбувся літній оздоровчо-відпочинковий табір для 62 учасників програм організації неповносправних осіб (4 групи по 15 осіб). Мета реалізації проекту: оздоровлення та соціальна адаптація осіб з особливими потребами, шляхом організації та проведення літнього оздоровчо-відпочинкового табору.

Завдання проекту:

 • Сприяти оздоровленню та відпочинку неповносправної молоді.
 • Соціальна адаптація людей з особливими потребами.
 • Інтеграція неповносправної молоді в громаду.

Реалізація заходів у соціальній сфері

ГО «Спільнота «Ковчег» співпрацює з управлінням соціального захисту в рамках реалізації календарного плану заходів управління:

2008 рік – «День Матері»

В рамках заходу було організовано поїздки на відпочинок та оздоровлення неповносправних осіб у Східницю, а також екскурсії по містах Західної України.

2009 рік – «Краєзнавчо-пізнавальні виїзди осіб з особливими потребами»

В рамках заходу було організовано триденні виїзди за межі міста осіб з розумовою неповносправністю та їх асистентів з пізнавальною програмою.

2012 рік – «День Конституції»

В рамках заходу дві групи неповносправних осіб (по 10 дорослих осіб з комплексною фізичною і розумовою неповносправністю в групі) у супроводі помічників-волонтерів взяли участь у виїзному навчально-пізнавальному семінарі, що відбувся у Східниці. Реалізація заходу сприяла активній соціальній реабілітації та адаптації у суспільство і в побут неповносправних осіб, розширенню їх кругозору.

Фінансова підтримка на реалізацію статутних завдань

Відповідно до рішення виконавчого комітету від 25.05.2007 №300 «Про затвердження Порядку використання кошів міського бюджету м.Львова для надання фінансової підтримки громадським організаціям інвалідів та ветеранів» (зі змінами) управління соціального захисту надає фінансову підтримку Львівській ТПО УТОС на проведення заходів, спрямованих на реалізацію статутних завдань.