Контактна інформація
Загальна інформація про організацію
Громадська організація батьків і дітей з вадами слуху «Дзвін» заснована у 2001 році. Має статус неприбутковості.
Метою створення та діяльності ГО «Дзвін» є ознайомлення батьків з досвідом розвитку мовлення у дітей з вадами слуху з подальшою їх інтеграцією в суспільстві, а також виховання такої категорії дітей в сім’ї, захист законних, соціальних, творчих, вікових та інших прав та спільних інтересів членів ГО «Дзвін». Сприяння у забезпеченні методичними рекомендаціями та технічними засобами по реабілітації, формуванню конструктивного механізму співпраці з різними державними установами.
Для досягнення поставленої мети ГО «Дзвін» у встановленому порядку вирішує такі завдання:
- об’єднує громадян для досягнення поставленої мети;
- залучає спеціалістів;
- поширює досвід;
- сприяє розробці методичних рекомендацій по реабілітації;
- сприяє у посильному забезпеченні технічними засобами реабілітації.
ГО «Дзвін» налічує близько 100 членів (діти з вадами слуху та їх батьки – 60 сімей)
Спільна діяльність з управлінням соціального захисту
Реалізація соціально-культурних проектів
Управління соціального захисту співпрацює з ГО «Дзвін» в рамках реалізації соціально-культурних проектів. На протязі 2007 – 2013 років, ГО «Дзвін» за фінансової підтримки управління реалізувала наступні проекти:
2007 рік – «Оздоровчо-реабілітаційний табір для дітей з вадами слуху» (на 10 днів у с. Верховина)
2008 рік – «Оздоровлення дітей з вадами слуху в чистій природній зоні з безперервною слухо-мовною реабілітацією через проведення оздоровчого табору»
Метою проекту було оздоровлення дітей з вадами слуху та членів їх сімей, які безпосередньо займаються реабілітацією дитини, в Карпатах. У проекті брало участь 53 особи (діти з вадами слуху, батьки, що їх виховують). Проект реалізовувався під керівництвом та за участю спеціалістів: сурдопедагога, музичного керівника, лікаря-сурдолога ОДСКЛ).
2009 рік – «Проведення безперервного реабілітаційного процесу з оздоровленням для дітей з вадами слуху та їх родин під керівництвом спеціалістів у вигляді літнього табору в чистій природній зоні»
В рамках проекту 20 сімей – членів ГО «Дзвін», які виховують та реабілітують дітей з вадами слуху мали змогу оздоровитися та пройти курс безперервної слухо-мовної реабілітації під керівництвом спеціалістів.
2010 – 2013 роки – «Безперервний реабілітаційний процес для дітей з вадами слуху та робота з сім’ями, які реабілітують таку дитину»
Метою реалізації вищезазначених проектів було пропагування методики розвитку комунікативних здібностей, залишкового слуху та формування звуковимови з використанням усного мовлення в дітей з вадами слуху та навчання сімей цієї методики через проведення теоретично-практичних семінарів, класів-майстерень, оздоровчих таборів та видання інформаційних буклетів.
В рамках проектів проводилися наступні заходи:
- літні оздоровчо-реабілітаційні табори для дітей з вадами слуху та сімей, що їх виховують під керівництвом спеціалістів;
- класи-майстерні;
- теоретично-практичні семінари для батьків;
- випуск інформаційних буклетів;
- святкові музичні концерти за участю дітей з вадами слуху та їх батьків.
- Реалізація вищезазначених заходів сприяла досягненню наступних результатів:
- оздоровленню дітей з вадами слуху та членів їх сімей, які безпосередньо займаються реабілітацією дитини,
- ознайомленню та практичному засвоєнню основних видів роботи зі слухо-мовної реабілітації;
- згуртуванню батьківського колективу;
- поінформованістю батьків про суть методики навчання дітей з вадами слуху;
- доведенню позитивного ефекту ранньої реабілітації;
- толерантному відношенню до дітей-інвалідів в суспільстві (школах, садках тощо);
- підвищенню загального рівня поінформованості цільової аудиторії.
Реалізація заходів у соціальній сфері
ГО «Дзвін» співпрацює з управлінням соціального захисту в рамках реалізації календарного плану заходів управління:
2012 рік – «Веселі канікули» (літній оздоровчо-реабілітаційний табір для дітей з вадами слуху та сімей, що їх виховують під керівництвом спеціалістів)
В рамках заходу 25 дітей з вадами слуху оздоровилися на Азовському морі в с. Кирилівка. Поряд із спеціальними заняттями, спрямованими на подолання дефектів мовлення, які спричинені вадами слуху, проводилися заняття з образотворчого мистецтва, предметно-практичного навчання, музичні тренінги, театрально-мистецький гурток, заняття з фізичної культури. Для батьків проводилися індивідуальні і колективні бесіди з виховання та навчання своїх дітей із врахуванням досвіду батьків, діти яких успішно реабілітуються.