Контактна інформація
Адреса:
79008, м. Львів, вул. Яна Жижки, 4/5
Керівник:
Тимус Іван Петрович
Телефон:
(032) 272 67 34
E-mail:

Львівський територіальний Фонд соціального захисту і реабілітації сліпих – “Фонд Брайля” – громадська, неприбуткова, неурядова, благочинна організація, мета якої: здійснення заходів по соціальному захисту, соціально-трудовій і медичній реабілітації інвалідів по зору та залучення їх до суспільно-корисної діяльності. Він був заснований у 1992 році і з того часу активно проводить свою діяльність в межах м. Львова та Львівської області.

На обліку в Фонді “Брайля” перебувають неповносправні по зору, які потребують всебічної допомоги. Багато інвалідів похилого віку, важко хворих, прикутих до ліжка, одиноких, а також дітей – інвалідів та студентів.

Свою діяльність Фонд здійснює фінансуючи роботи, заходи та програми, що спрямовані на соціальних захист і реабілітацію сліпих. Фонд реалізує потреби сліпих і захищає їхні права та інтереси, залучає сліпих до трудової діяльності, сприяє підвищенню загальноосвітніх та технічних знань. Фонд “Брайля” здійснює покращення культурно-побутового обслуговування, розподіл та використання коштів, що надходять з різних джерел.

Бюджет Фонду формується за рахунок пожертвувань підприємств, організацій, установ та приватних осіб з України та з-за кордону.

Щороку Фонд “Брайля” організовує наступні проекти:

  • надає фінансування для закупівлі звукової літератури у спеціалізовану бібліотеку незрячих;
  • надає частково фінансову підтримку для передплати спеціалізованої літератури у спеціалізовану школу незрячих № 100;
  • проводить навчальні тренінги з вивчення та читання шрифтом Брайля, а також конкурси на кращого читача шрифтом Брайля;
  • надає фінансову допомогу потребуючим інвалідам по зору для їх медичної реабілітації;
  • на найбільші свята (Великдень, День незалежності, День Святого Миколая, Різдво та інші) розподіляє харчові пакети серед потребуючих інвалідів, а також на такі свята як день матері чи день інваліда проводить культурно-реабілітаційні заходи (екскурсії, виїзди на природу та інше).

У 2000-2001 р, Фонд “Брайля” був учасником проекту на підтримку НУО України. Проект фінансувався Міністерством закордонних справ Сполученого Королівства (DFID). У 2006 році за підтримки Львівської обласної державної адміністрації було озвучено понад 35 позицій літератури. В рамках діяльності “Фонду Брайля” у 2008 році реалізується проект “Вища школа”, метою якого є забезпечення незрячих студентів Львівщини звукозаписуючою і звуковідтворюючою технікою, приладдям для письма шрифтом Брайля та підвищення їх рівня освіченості та конкурентності.