Контактна інформація
Адреса:
79000, м. Львів, а/с: 320
E-mail:

Хай здоров’я народу найвищим законом буде

Благодійний фонд САЛЮС, заснований групою лікарів-професіоналів, діє на теренах Західної України протягом 14 років і реалізує безліч цікавих та важливих програм із метою промоції здоров’я та профілактики хвороб, зокрема ВІЛ-інфекції та СНІДу.

За час свого існування фондом реалізовано десятки програм та проектів, мистецьких акцій, проведено сотні тренінгів з питань пропаганди здорового способу життя, репродуктивного та статевого здоров’я, подолання насильства серед молоді.

Велика увага приділяється профілактиці ВІЛ та інфекцій, що передаються статевим шляхом. У рамках цього напряму впроваджуються інформаційно-освітні проекти, які підвищують поінформованість населення, і зокрема молоді, про ВІЛ та хвороби, що передаються статевим шляхом, популяризують здоровий та безпечний спосіб життя.

При фонді САЛЮС діє Кризовий центр, у якому надаються кваліфіковані медично-діагностичні та психологічні послуги жінкам, що опинилися у кризових ситуаціях – жертвам насильства, зґвалтування та торгівлі людьми. Водночас працівники фонду працюють з представниками груп ризику щодо інфікування ВІЛ – жінками секс-бізнесу, з споживачами ін’єкційних наркотиків.

До своєї діяльності фонд САЛЮС залучає широке коло ініціативних людей, які, беручи безпосередню участь у різноманітних заходах фонду, та перейнявшись проблемою, самі поширюють ідеї здорового способу життя у своєму середовищі та інформують до кого і в який спосіб можна звернутися за допомогою та підтримкою у випадку виникнення проблем.

БФ САЛЮС є неприбутковою організацією, впроваджувати ініціативи та проекти фонду допомагають партнерські організації, благодійники. Найтриваліші та найпотужніші проекти отримали підтримку міжнародних фондів, що свідчить про авторитет, який заслужили працівники БФ САЛЮС нелегкою, щоденною працею.

Серед партнерів та друзів фонду є організації з Франції, Великої Британії, Королівства Нідерландів та США. Тривалий час фонд співпрацював з CCFD, Global Fund for Women, Secours Catholique Caritas France, Open Society Institute. Налагоджена співпраця з посольствами та представництвами іноземних країн в Україні. За сприяння посольства Японії створено молодіжний інформаційно-тренінговий центр у с. Волосянка Сколівського району.

За сприяння Міжнародного БФ „Міжнародний Альянс ВІЛ/СНІД в Україні” впроваджуються проекти, спрямовані на подолання епідемії ВІЛ в середовищі груп підвищеного ризику.

Таким чином з 2008 року при БФ САЛЮС працює мобільна амбулаторія, у якій щоденно здійснюється тестування швидкими тестами на ВІЛ, надається медично-консультативна допомога та інформаційне забезпечення найбільш уразливих до інфікування ВІЛ групам населення.

Серед нових проектів є діяльність інформаційно-ресурсного центру з питань ВІЛ/СНІДу, який координує роботу неурядових ВІЛ-сервісних організацій Львівської та Волинської областей.

Фонд має чимало творчих планів на найближчі 2 роки. І лише життєве кредо президента БФ САЛЮС Олександри Служинської: «Живи, дерзай, твори!» надихає співробітників робити суспільно-корисну справу, працювати в царині поліпшення здоров’я, пояснювати та навчати, як його шанувати та берегти, дбати за генофонд нації. Адже САЛЮС в перекладі з латинської – означає здоров’я!