Зміни до програми допомоги захисникам. Підтримка родин полонених та зниклих безвісти і компенсація ветеранам на лікування залежностей

На сесії Львівської міської ради внесли зміни до Комплексної програми підтримки ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України та деяких інших категорій осіб. Відтак, у Львові можна буде отримати грошову компенсацію ветеранам та їх рідним на лікування різних залежностей, а також додаткову соціальну і медичну підтримку родин полонених та зниклих безвісти військових.

Мова йде про надання грошової компенсації ветеранам та ветеранкам війни і їх рідним – мешканцям Львівської міської територіальної громади на лікування різних залежностей: алкогольної, наркотичної, ігрової та інших.

На жаль, війна має свої наслідки. Деякі ветерани та ветеранки, які брали участь у бойових діях в російсько-українській війні, сьогодні потребують допомоги у лікуванні різних узалежнень: алкозалежності, наркозалежності, ігрових та інших, лікування яких є тривалим і дороговартісним. Тому запропоновано надавати ветеранам і ветеранкам, а також членам їх сімей, які є мешканцями Львівської громади, у тому числі внутрішньо переміщеним особам, грошову компенсацію на лікування чи реабілітацію залежностей. Таким чином, буде напрацьовано порядок надання цієї компенсації, який мають затвердити на засіданні виконавчого комітету мерії.

Також запропоновано встановити додаткові соціальні гарантії для сімей військовослужбовців, які потрапили в полон чи зникли безвісти – мешканців Львівської МТГ.

«На державному рівні для родин полонених та зниклих безвісти – оборонців України гарантовано соціальний захист, зокрема грошові виплати та пільги. Проте навіть з урахуванням державних соцгарантій, ці родини потребують підтримки на місцевому рівні. Це, насамперед, психологічна підтримка, медична допомога, соціальний супровід тощо», – пояснила Леся Дронь, заступниця керівника управління соціального захисту Львівської міської ради.

Нагадаємо, що наприкінці 2023 року у Львові затвердили нову комплексну програму підтримки ветеранів війни, родичів сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України, аби максимально допомогти і підтримати їх. Сюди включили багато різних напрямків: матеріальні виплати, соціально-психологічну допомогу, медичне лікування і відновлення, фінансові ваучери для розвитку бізнесу, допомогу у працевлаштуванні та навчанні, відпочинок і дозвілля тощо.

Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій, який був одним із перших в Україні, працює уже 8 років. Тут щодня захисники і захисниці, ветерани та їх рідні, а також рідні загиблих Героїв, отримують комплексну допомогу за принципом «рівний-рівному».

Контакти центру: м. Львів, вул. Пекарська, 41 (головний офіс) та вул. Генерала Т. Чупринки, 85 (відділення центру). Телефон: 0739628325.

Поділитись: