Протягом 2012 року до районних відділів управління соціального захисту Львівської міської ради за субсидією звернулись 26 173 тис. сімей, з яких призначено 25 386 тис. заявникам, що становить майже 97% призначень.
Державна житлова субсидія призначається громадянам з місяця їх звернення із заявою, терміном на 6 місяців. По закінченні терміну призначення, мешканці повинні підтвердити своє право на житлову субсидію, для цього їм потрібно звернутись у «єдину приймальню» районного відділу соціального захисту, з відповідним пакетом документів.

Хто ж має право на отримання державної житлової субсидії

Якщо розмір плати за житлово-комунальні послуги /ЖКП/ в межах норм споживання перевищує 10% /для пенсіонерів/ або 15% середньомісячного сукупного доходу, дана сім’я має право на призначення житлової субсидії.
Норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюються виходячи з 21 кв. метра на наймача і кожного прописаного у житловому приміщенні, та додатково 10,5 кв. метра на всіх тут прописаних, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі – на загальну площу незалежно від розміру квартири.
Як можна оформити субсидію?
Для призначення субсидії громадянин пред’являє документ, який посвідчує особу (паспорт або інший документ) та подає:
1. Довідки про доходи всіх членів сім’ї за попередні шість місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії (за затвердженими формами);
Громадяни, які займаються індивідуальною підприємницькою діяльністю, подають з податкових адміністрацій довідки про дохід за попередні два квартали, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії.
У районному відділі управління соціального захисту громадянин заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні.

2. Для заповнення заяви та декларації необхідні:
– Паспорти всіх членів сім’ї;
-Ідентифікаційні номери;
-Предявити трудові книжки (для непрацюючих пенсіонерів).

Субсидія не призначається у таких випадках:

– Якщо у житлових приміщеннях зареєстровані працездатні громадяни працездатного віку, які не працювали і не навчалися у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації за денною формою навчання та не були зареєстровані у службі зайнятості населення як такі, що шукають роботу, протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії, крім громадян, які:

• доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку;
• громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку;
• громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними;
• громадян, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, або інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку;
• а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги.

– Уповноважений власник /співвласник/ житла, наймач житла у державному та громадському фонді, або будь-яка особа, що зареєстрована в житловому приміщенні, здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення /будинок/.

– Якщо уповноважений власник/співвласник житла, наймач житла у державному та громадському фонді, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні/будинку мають у своєму володінні/користуванні чи володінні/користуванні дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) у сукупності більше ніж одне житлове приміщення/будинок, загальна площа яких у сумі перевищує встановлені норми володіння чи користування загальною площею житла.

• У випадках придбання житлового приміщення субсидія призначається не раніше ніж через 1 рік з місяця придбання.

– Якщо уповноважений власник/співвласник житла, наймач житла у державному та громадському фонді, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні/будинку мають у своєму володінні чи володінні їх дружин (чоловіків, неповнолітніх дітей) два або більше транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції.

– Якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу, будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо або оплатив послуги з навчання, будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб.

– Якщо при повторному зверненні за призначенням субсидії відсутні доходи в окремих працездатних громадян зареєстрованих у житловому приміщенні або якщо середньомісячний розмір доходів залишається меншим від неоподаткованого мінімуму доходів громадян

– Не власнику житлового приміщення

Важливо! Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати свою обовязкову частку витрат на оплату цих послуг. У разі, якшо громадяни, яким призначено субсидію, не сплачує відповідної частки житлово-комунальних послуг, надання раніше призначеної субсидії припиняється.

Телефони для попереднього запису на прийом у відділ соціального захисту та отримання консультацій з питань житлових субсидій:

Галицький відділ: тел.: 235-80-83 (вул. Ф. Ліста, 5)
Личаківський відділ: тел.: 235-71-62 (вул. Театральна, 10)
Франківський відділ: тел.: 237-50-81 (вул. Ген. Чупринки, 85)
Залізничний відділ: тел.: 295-82-28 (вул. Виговського, 34)
Шевченківський відділ: тел.: 252-28-40 (вул. Липинського, 11)
Сихівський відділ: тел.: 254-64-80 (просп. Червоної Калини, 66)

Поділитись: