В Залізничному відділенні соціальної допомоги провели Андріївські вечорниці

13-го грудня всі православні християни святкують День святого апостола Андрія. Хоча Андрій Первозванний – християнський святий, але народні звичаї та обряди мають древніше, дохристиянське походження, пов’язане з таємничими ритуалами любовної магії, які потім переродилися в усім відомі ворожіння, що були так популярні серед дівчат та хлопців. Ворожили також люди поважного віку – на вигнання злих духів з оселі, щоб «чистий був дім на початок Нового року».

У понеділок, 12 грудня, у відділенні соціальної допомоги вдома Залізничного району на Андріївські вечорниці зібралися активні веселі львів’яни, відвідувачі центру дозвілля при Храмі Всіх Святих Українського народу, та інші підопічні Львівського міського територіального центру. В останні роки національний колорит все більше набуває популярності на святах – і це безперечно. Вся Європа захоплюється нашими неповторними стравами, традиціями, красою природи і дівочої вроди.

Розпочали свято підопічні маленькою сценкою (що було для всіх справжнім сюрпризом) про Катерину та Андрія… Ведучі, Оля та Марія, розповіли присутнім про давні традиції нашого народу, при цьому всі згадували, як вони святкували цей день у дні своєї молодості. Прийняли вечорниці веселі колоритні дід Микола та бабуся Одарка. Це було свято народної мудрості та свято української народної пісні, бо які ж вечорниці без неї – милої, веселої, дорогої нам з дитинства… Веселі загадки, чарівне ворожіння, запальний український танець, смачні варенички з вишнями та калита – все приносило радість. А дарувати старшим одиноким людям радісні хвилини і є ціллю проведення подібних заходів. І найголовніше – зрозуміти і прийняти один одного такими, якими ми є, з усіма перевагами, негативними і позитивними рисами характеру, складнощами і специфікою.

Захід організовано та проведено Залізничним відділенням соціальної допомоги вдома спільно з відділенням соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру.

 

Поділитись: