У залі храму Покрови Пресвятої Богородиці відбувся святковий захід – другий з циклу «Етнічний код українського народу»

13 березня, у залі храму Покрови Пресвятої Богородиці. відбувся святковий захід – другий з циклу «Етнічний код українського народу», який мав назву « За столом миру, злагоди, єднання». Ініціатором святкової зустрічі стала Анна Матвіївна Полякова – підопічна Львівського міського територіального центру. Запрошено представників різних етнічних груп: Науменко Гонората Михайлівна розповідала про Бойківщину, декламувала власні вірші, співала коломийки та бойківські пісні; Бугель Параскевія разом зі своєю племінницею Юстиною та її чоловіком Євгеном, цікаво змалювали Лемківський край. Прозвучали лемківські пісні, вірші та гуморески. Про товариство «Гуцульщина» у Львові та про яскраву колоритність гуцулів розповіла Ольга Пігорь. Анна Матвіївна Полякова ознайомила присутніх з рідною Слобожанщиною та звичаями Східної України; Анна Степанівна Павловська – Корінець поділилась теплими спогадами про своє знайомство з лемками та їх мальовничим краєм…

Відбувся майстер – клас з пов`язування хустки по-лемківськи, по-бойківськи, по-гуцульськи. Будучи елементом народного вбрання,хусткавикористовувалась замість намітки, як обов’язковий головний убір заміжньої жінки.

Дегустували смачні пиріжки по-слобожанськи, лемківську киселицю, гуцульську кулешу з бринзою, пиріжки з квасолею та картоплю з оселедцем.

Метою заходу було – показати єдність України.

Згадали героїв, які оберігають наш мир та спокій на Сході нашої держави, відзначили небайдужість добровольців, що стають на захист своєї країни, адже наше спокійне життя залежить повністю від таких сміливих людей.

Захід організовано та проведено відділенням соціальної адаптації з допомогою личаківського відділення соціальної допомоги вдома Львівського міського територіального центру соціального обслуговування ( надання соціальних послуг).

 

Поділитись: