Захисників та їх рідних, які приїхали до Львова, забезпечують тимчасовим безоплатним проживанням: як скористатися

Положення про забезпечення тимчасовим безоплатним проживанням захисників і захисниць України та членів їх сімей, які приїхали до Львівської громади, прийняли сьогодні, 21 липня, на виконкомі. Пояснюємо, хто і як може скористатися такою допомогою.

Така програма діяла в нас раніше, ще з 2018 року. Ми відчули, що люди потребують такої допомоги, і найбільше – родини, які приїжджають доглядати за пораненими. Ми готові допомагати, і зараз продовжуємо цю програму з урахуванням змін та нових викликів.

Родини військових, які приїжджають доглядати за пораненими у госпіталі, не завжди знають як і де можна поселитися. Тому згідно з домовленостями із хостелами, які розташовані поряд, ми можемо надати їм можливість безкоштовного проживання на час, потрібний для догляду за військовими. Також ми надаємо поселення, коли родина військового прибуває до Львова для участі в похованні своїх рідних, чи з метою медичного огляду за скеруванням в наші медичні заклади, чи з метою участі в урочистостях або відвідуванні Личаківського кладовища.

Термін поселення залежить події. Якщо участь в урочистостях – це один день, якщо медичний огляд – два дні, якщо догляд за хворими, які перебувають в госпіталях,  – то це залежить від потреби, і людина може перебувати стільки, скільки потрібно, маючи підтвердження від лікарів», – пояснює Світлана Ткачук, керівниця Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій.

Зокрема, йдеться про тимчасове безоплатне проживання  захисників і захисниць та їх рідних, рідних сімей загиблих (померлих) захисників чи захисниць України, які приїхали до Львівської громади, аби:

– пройти медичне обстеження за скеруванням медичного закладу (поселення передбачене до 2 діб; проте за потреби подальшого обстеження, проживання може бути продовжене за наявності документа, який підтверджує необхідність);

– забезпечити догляд за пораненим, який перебуває на стаціонарному лікуванні в медичному закладі (поселення на термін, необхідний для забезпечення такого догляду, підтверджений документом медзакладу);

– відвідати могили на Личаківському цвинтарі загиблих (померлих) захисників чи захисниць (поселення на 1 добу);

– взяти участь в урочистостях та інших заходах, які відбуваються у Львівській громаді (поселення на 1 добу);

– організувати участь у похованні загиблого (померлого) захисника чи захисниці (поселення до 3 діб).

У виняткових випадках поселення можливе для людей, які не є членами сімей захисників чи захисниць, але приїхали доглядати за пораненим під час його перебування на стаціонарному лікуванні, або щоби взяти участь у похованні захисника чи захисниці.

Тимчасове безоплатне проживання забезпечує Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій (закуповує таку послугу у готелях та хостелах). Для поселення потрібно звернутися у Центр та подати заяву.

«Потрібно звернутися в наш Центр на вул. Пекарській, 41, написати заяву і подати необхідні документи. Відповідно до кожної потреби, є окремий перелік документів, він максимально короткий. Тому попередньо раджу зателефонувати і уточнити, чи безпосередньо завітати до нас», – додає Світлана Ткачук.

Детальніше про перелік документів, які необхідно подати для тимчасового поселення, а також зразок заяви, у положенні нижче.

Зазначимо, до початку повномасштабного вторгнення у Львові мешкало близько 7 тисяч учасників війни (АТО/ООС), зараз кількість наших воїнів у тисячі разів більша. Львівська міська рада робить усе для того, аби максимально допомагати  їм. Це матеріальна підтримка і пільги, психологічні та юридичні консультації, адаптація до цивільного життя – через екскурсії, мистецтво та інші активності, підтримка ветеранського бізнесу та різні соціальні програми допомоги.

Довідка

Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій працює на вул. Пекарській, 41 з  2016 року. Саме тут ветерани та їхні сім’ї отримують інформаційні, соціальні, психологічні та юридичні послуги. Контакти: 032 254 61 16; +38 067 962 83 25.

Поділитись: