За півроку мобільна бригада з протидії домашньому насильству здійснила 375 виїздів та надала 2357 послуг

У Львові працює мобільна бригада з протидії домашньому насильству, яка допомагає мешканцям Львівської МТГ, котрі опинились у кризовій ситуації і потребують екстреної допомоги. Спеціально навчені фахівці безоплатно надають оперативну і фахову допомогу тим, хто постраждав.

Мобільна бригада функціонує при Львівському міському центрі соціальних служб. А повідомити фахівців про випадки домашнього насильства можна на гарячу лінію: 0 800 307 305.

«Загалом за перші півроку на нашу гарячу лінію надійшло понад 500 звернень щодо домашнього насильства. За результатами розгляду цих повідомлень, а також повідомлень, які нам надає поліція та інші дотичні структури,  фахівці мобільної бригади здійснили 375 виїздів та надали 2357 послуг. А це консультування, послуги психолога, юридична допомога, кризово-екстрене втручання. Здебільшого звертались жінки з дітьми – понад 80%. Найчастіше до нас звертались постраждалі від домашнього психологічного насильства (63% від усіх звернень), понад 30 % звернень – від постраждалих внаслідок фізичного домашнього насильства, решта 7% – постраждалі від інших видів насильства», – розповіла керівниця Центру соціальних служб Ольга Малик.

Нагадаємо, що у Львові працюють ще дві структури, які допомагають жінкам та матерям із дітьми, що постраждали від домашнього насильства: з липня 2020 року функціонують кризові кімнати та з вересня 2020 року – спеціальний притулок.

У кризові кімнати оперативно поселяють жінок чи матерів із дітьми, що постраждали від домашнього насильства. У цих приміщеннях вони перебувають лише кілька днів. Після чого, у разі потреби, їх переселяють у притулок, де жертви насильства можуть перебувати більш тривалий термін.

Притулок – ще одна установа соціального спрямування для жінок чи матерів із дітьми, що постраждали від домашнього насильства. В установі жінки чи діти, які туди поселилися на тимчасове перебування, отримують психологічну, інформаційну чи юридичну підтримку. Постраждалі жінки живуть у гарних умовах: усі кімнати світлі, відремонтовані й обладнані усім необхідним, є також чудова кухня і сангігієнічні приміщення.

Поділитись: