З Ірпеня до Чикаго: львів’яни естафетою підтримали міжнародну акцію «16 днів активізму проти насильства»

Понад сотня учасників долучились до забігу «Acting for survivors». У такий спосіб небайдужі мешканці нашої громади підтримали міжнародну акцію «16 днів активізму проти насильства». Забіг відбувся сьогодні, 26 листопада. Учасники подолали дистанцію в 1 кілометр у парку і́мені Івана Франка.

«Ми дуже раді, що так багато людей відгукнулось на наше запрошення і долучилось до акції. Прийшли спортсмени і студенти, працівники міської ради та державних органів, представники громадського середовища і правоохоронних структур, а також небайдужі львів’яни. У такий спосіб ми всі разом привернули увагу до злочинів насильства з боку військових російської федерації», – розповіли організатори.

Символічно, що стартував забіг в Ірпені – місті, що стало своєрідним трагічним пам’ятником російського вторгнення в Україну. Там учасники забігу пробігли «дорогою життя» – єдиним шляхом, яким місцеві мешканці евакуйовувалися під ворожими обстрілами під час повномасштабного вторгнення.

Львів став одним із 15 міст України, яке підхопило естафету. Згодом її переймуть представники українських діаспор у Сполучених Штатах Америки (Чикаго) та Словаччини.

Слід зауважити, що забіг «Acting for survivors» лише розпочав міжнародну акцію «16 днів активізму проти насильства». А ця подія включає ще ряд ініціатив.

Зокрема, 28 листопада відбудеться захід #НЕ _ЛАМАЙ_КАЛИНУ! Він передбачає висадження 16 саджанців калини, що символізують жіночність. Крім того, 7 грудня жінки, які пережили насильство, зустрінуться на заході «Кава з жінками». А уже наступного дня, 8 грудня, пройде вулична акція «КРОК за КРОКОМ». Буде створено символічну алею, де кожен мешканець та відвідувач міста зможе пройти шляхом «постраждалої особи» та дізнатись про сервіси допомоги постраждалим.

Заходи в межах акції «16 днів активізму проти насильства» у Львові організовують управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики ЛМР, управління спорту ЛМР, UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення, у партнерстві з ГО «Асоціація експертів із запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству» (GBV Асоціація експертів ) у межах проєкту «Міста, вільні від домашнього насильства» за підтримки уряду Канади (EmbassyofCanadatoUkraine ) та Великої Британії (BritishEmbassyKyiv ).

Теги:
Поділитись: