З дітьми про домашнє насильство

Лише з початку 2024 року (січень-травень) надійшло 1171 повідомлення про випадок вчинення домашнього насильства.  З них, понад 800 випадках підтверджено факт насильства (81% – жінки, 13% – чоловіки, 4% – діти). Майже 80% викликів про домашнє насильство підтверджуються, окрім того у 50% насильство відбувається у присутності дитини. 

Як наслідок, перенесений у дитинстві досвід домашнього насильства чинить негативний вплив на майбутнє життя, адже ці дітки більш схильні до ризику щодо цілого ряду емоційних і поведінкових проблем, включаючи тривогу, депресію, погані успіхи в школі, низьку самооцінку тощо.

З метою розуміння форм та проявів насильства, формування правосвідомості та відповідальності за своє життя ми проводимо низку профілактичних заходів щодо протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству, запобігання жорстокості та насиллю в дитячому середовищі.

Протягом 9 місяців системно відбувались різного роду заходи присвячені висвітленню сутності та профілактики насильства, методів його дослідження та умов створення безпечного простору для дитини.

В результаті проведеної інформаційно-просвітницької роботи понад 10000 дітей у Львівській міській територіальній громаді прийняло участь у профілактичних заходах на тему: Попередження, протидія та реагування на випадки домашнього насильства.

Впродовж навчального року з дітьми, школярами та молоддю Львівської громади працівниками Національної поліції, ювенальної превенції, служби у справах дітей, освітянами, фахівцями соціальної роботи було проведено понад  430 заходів.

В школах, ліцеях, коледжах, студмістечках, бібліотека Львівської міської територіальної громади велись тренінги на теми: “Насильство поруч, як реагувати”, “З розумінням до кожного”, “Навички розуміння та вирішення конфліктів”, “Мистецтво спілкування”, “Стрес та навички саморегуляції”.

ВАЖЛИВО знати, якщо насильство було вчинено в присутності дитини, то ця дитина є постраждалою від домашнього насильства.

Досвід євпропейських міст показує дієвість комплексного підходу розгляду випадків вчинення домашнього насильства, справи про домашнє насильство розглядають спеціалізовані суди що є більш ефективно (підвищує рівень законослухняної поведінки з боку порушників закону, призначають більш суворе покарання й виносять більший відсоток обвинувальних вироків). З метою підвищення рівня безпеки дитини у Варшаві обов’язковим для впровадження, у всіх закладах, стандартів захисту прав дитини з врахуванням специфіки організації.

«Зараз у Львові ми вже напрацювали Програму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, протидії торгівлі людьми на період до 2026 року. Метою Програми є реалізація державної політики на території Львівської громади у сфері запобіганні та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, протидії торгівлі людьми, у тому числі це допомога людям, які у кризовій ситуації та потребують екстреної допомоги. Ефективні стратегії запобігання насильства включають внесення певних змін в політики, практики та соціальні норми для створення безпечних, стабільних та підтримуючих відносин та середовища для дітей та їхніх сімей. Вже напрацьовану програму заходів суб’єкти взаємодії погодять на найближчому засіданні Координаційної ради та Програма буде винесена на засідання сесії ради.» – зазначив керівник міського управління соціального захисту Олексій Неділя.

Нагадаємо, якщо ви зіштовхнулися або стали безпосереднім свідком насильства, – телефонуйте до органів Національної поліції за номером 102 та за телефоном Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі: 0 800 307 305.

Разом з тим, на території Львівської міської громади функціонує притулок для жінок та жінок з дітьми, які постраждали від домашнього насильства,  де постраждала особа має змогу отримати тимчасове безпечне проживання, психологічну, інформаційну допомогу та підтримку. Поселення відбувається через звернення у Поліцію на 102 та на лінію Мобільної бригади 0 800 307 305.

Поділитись: