У Львові батькам допомагають налагодити стосунки з дітьми

У Львівському міському центрі соціальних служб триває проект «Радість бути батьками». Фахівці установи напрацювали проект щоб допомогти  родинам, які перебувають в складних життєвих обставинах або мають ризик опинитися в такій ситуації, налагодити стосунки з дітьми, зрозуміти їх потреби, вирішити конфліктні ситуації.   

«Проект – це відкрита група взаємодії для клієнтів центру, що дає можливість новим  учасникам доєднатись до групи. Спікерами  є психологи центру та запрошені фахівці різних напрямків роботи із сімейною системою. Проект проводиться щосереди у нашій тренінг-залі. Заняття відвідують 6-8 учасників, а саме батьків. Приходять як жінки, так і чоловіки. Триває заняття 2 години», – розповіли в установі.

Програма проекту має чотири основних блоки: «Пізнання себе», «Я у стосунках з іншими», «Батьки та діти» та «Комфорт у суспільстві». Кожен блок складається із 5-8 тренінгових занять.

Перший блок спрямований на знайомство із внутрішнім «Я», розширення знань про психологію та її значення у житті кожної людини, самооцінку та особистісні кордони, жіночі та чоловічі архетипи,  моделі поведінки та пошук ресурсу.

Другий блок занять розглядає такі теми як внутрішньосімейна комунікація, конфлікти поколінь, сімейні сценарії та контрсценарії, а також конфлікти у родині.

Наступний блок присвячений батьківсько-дитячим стосункам. Фахівці разом з учасниками проекту розглядають базові психологічних потреби дитини; роль батьків у становленні дітей в емоційному, поведінковому, фізичному плані; помилки батьків у вихованні та їх наслідки.

Останній блок надає інструменти для покращення життя в суспільстві та взаємодії із ним. Йдеться про тайм-менеджмент, самореалізацію, основи медичних знань, основи юридичної та фінансової грамотності, сімейний бюджет та кар’єру.

Кожен блок занять має виокремлений час на розбір питань. Це дозволяє отримати зворотній зв’язок від клієнтів, довідатись наскільки їм актуальні ці питання і як вони можуть використати отримані знання в своєму житті.

Поділитись: