Як Львів допомагатиме захисникам у наступні роки: сесія затвердила комплексну програму підтримки воїнів та їх родин

У Львові напрацювали нову комплексну програму підтримки ветеранів війни, родичів сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України, аби максимально допомогти і підтримати їх. Сюди включили багато різних напрямків: матеріальні виплати, соціально-психологічну допомогу, медичне лікування і відновлення, фінансові ваучери для розвитку бізнесу, допомогу у працевлаштуванні та навчанні, відпочинок і дозвілля тощо. Сьогодні сесія затвердила цю програму, і на її реалізацію в наступному році передбачить понад 480 мільйонів гривень.

Над програмою працювали усі структурні підрозділи міської ради та депутатські фракції, враховуючи нові реалії. Близько 80% заходів цієї програми вже діють і ними користаються захисники і ветерани. Програма передбачена до 2026 року.

«Програма включає 9 важливих напрямків, понад 60 заходів підтримки усіх категорій ветеранів війни, захисників і захисниць, їхніх сімей. Це фінансова і юридична підтримка, здоров’я, соціальний супровід, дозвілля, працевлаштування – дуже прості і важливі речі. Документ не є ідеальним, як і кожна програма, але ми готові напрацьовувати зміни спільно з відповідними середовищами і вдосконалювати його.

Хочу подякувати всім учасникам робочої групи, ми працювали практично чотири місяці, і за цей час вже пророблено багато роботи.

З того, що вже діє, наприклад, одноразова щорічна допомога на лікування і навчання діткам загиблих та воїнів з інвалідністю 1 групи – це 50 тисяч гривень в рік. Також це покращення харчування наших військових в реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ, і на наступний рік передбачено майже 15 мільйонів гривень. Також ми закупили багато ветеранської літератури, яку пишуть наші письменники і поети, і одного з них навіть цитувала прем’єр-міністр Італії на зустрічі з Президентом.

Також ми запровадили соціальний супровід ветеранів, і розроблений буклет з усіма контактами та інформацією, як місто допомагає ветеранам, і цей буклет буде в усіх наших закладах соціальної підтримки, лікарнях і поліклініках – щоб міг скористатися кожен», – розповіла у коментарі Ірина Кулинич, заступниця міського голови Львова з гуманітарних питань.

Також Ірина Кулинич наголосила, що пріоритетом бюджету на 2024 рік є підтримка ЗСУ, і на це передбачають 1 мільярд гривень. А на всі заходи, які включені у цю програму, яку сьогодні проголосували на сесії – вже передбачили 480 мільйонів гривень, і ця сума, відповідно до потреби, буде збільшуватись.

Напередодні в мерії відбулось обговорення цієї програми, на яке запросили представників громадських та ветеранських організацій, військових, волонтерів та бойових медиків.

Зазначимо, до початку повномасштабного вторгнення у Львові мешкало близько 7 тисяч учасників війни (АТО/ООС), зараз кількість наших воїнів в рази більша. Львівська міська рада робить усе для того, аби максимально допомагати  їм. Це матеріальна підтримка, пільги, лікування, протезування і реабілітація, психологічні та юридичні консультації, адаптація до цивільного життя – через екскурсії, мистецтво та інші активності, підтримка ветеранського бізнесу та різні соціальні програми допомоги.

Поділитись: