Вже понад 15 років Центр обліку у Львові допомагає бездомним людям

Центр обліку та нічного перебування бездомних діє у Львові на вулиці Кирилівській, 3а. Тут фахівці надають різну підтримку людям та сім’ям, які з певних причин опинилися на вулиці. Це безкоштовні ночівля, їжа та одяг, консультації та супровід, допомога з відновленням документів та пошуком роботи. Соціальний працівник Олександр вже 10 років працює у Центрі і вважає свою роботу покликанням – допомагати тим, хто опинився у складних життєвих обставинах.

«Ця робота для мене – за покликанням. Я обрав фах соціального працівника і, навчаючись, ми мали загальний напрям – соціологію, а соціальну роботу вже обирали пізніше. Тому це був свідомий вибір, я відчував, що мені близькі питання людей, які опинилися у складних життєвих обставинах», – каже Олександр Паб, соціальний працівник Центру обліку та нічного перебування бездомних.

Послугами Центру зараз користуються понад дві тисячі людей. Також тут приймають переселенців на ночівлю. У Центрі можна заночувати, повечеряти, прийняти душ, випрати і висушити свої речі, або ж отримати нові: тут є «Банк одягу», тому можна підшукати те, що людина потребує. «Банк одягу» наповнюють з допомогою небайдужих людей та благодійних фондів.

Також у Центрі бездомні люди отримують консультативні послуги, юридичне консультування та соціальний супровід, а також первинну медичну допомогу. Тут допомагають з відновленням документів, пошуком роботи та соціальною реінтеграцією – фахівці шукають рідних та близьких, допомагають подолати причину бездомності.

Водночас Центр обліку здійснює соціальне патрулювання. Фахівці виїжджають у місця, де перебувають бездомні люди, та надають їм консультативну допомогу і пропонують звернутися до Центру.

«Як мінімум, зігрітися, поїсти і заночувати у теплі може кожен. Щовечора на нічліг до нас приходять майже 50 чоловіків та 10 жінок. Це мешканці Львова і області, хоча є непоодинокі звернення і з сусідніх областей та всієї України, зокрема зараз, під час війни. Війна внесла зміни, і наші вечірні прийоми стали більш динамічні, маємо часом нові нестандартні ситуації. Наприклад, на нічліг хотіли залишитись люди з домашніми улюбленцями. Бувало, що не було місця, щоби всіх переселенців поселити, тоді ми зверталися в інші прихистки», – додає Олександр Паб, соціальний працівник Центру обліку та нічного перебування бездомних.

За 10 місяців 2022 року у Центрі приготували понад 10,5 тисяч порцій їжі, надали майже 4 тисячі юридичних та інформаційних послуг, понад тисячу медичних послуг, відновили документи для 31 людини. Також за цей час соціальний патруль здійснив 124 виїзди та виявив 50 бездомних людей, які не були на обліку в Центрі.

Фахівці Центру обліку та нічного перебування дуже радіють, коли їхня робота є корисною для бездомних людей. Але найбільше радіють тоді, коли після клопіткої праці, підопічні повертаються до нормального життя, тобто знаходять роботу і житло.

Водночас у Центрі звертаються до всіх небайдужих львів’ян із проханням повідомляти про місця перебування бездомних, якщо вони потребують допомоги, за телефонами: 15-80 або 233-14-79. Адже просте повідомлення може врятувати життя людині, яка з певних причин опинилася на вулиці.

Переглянути відео можна тут

Поділитись: