Виставка у Львівській Галереї мистецтв

У Львівській галереї мистецтв ім. Б. Возницького відкрили виставку, яка демонструє жінку на зламі епох XIX-XX століть.

Вперше для огляду виставила свою приватну колекцію ретро-поштівок Оксана Бобошко – Вандерховен. Збірку започаткував люблінський колекціонер Кшиштоф Юзефацький, але згодом передав її пані Оксані і вже вона її поповнювала.

Літні львів’яни, що перебувають на обслуговуванні у Львівському територіальному центрі поспішили оглянути незвичайну виставку.

Поштові листівки з зображенням красивих жінок, та ще й 100-річної давності викликали неабияке захоплення. Кожна із презентованих ретро-листівок, окрім того, що цікава сама по собі, ще й розповідає зворушливі історії, зізнання у коханні, написані на звороті.

До прикладу, на кількох поштівках зображено мега-зірку минулого, львівську акторку, яка у 1905 році була примою у театрі Скарбека – Ірену Сольську..

До 200-річчя «Оссолінеуму» – національної бібліотеки Польщі – у Львівській галереї мистецтв ім. Б. Возницького відкрили виставку «Скарби музею князів Любомирських». Група літніх львів’ян вирішила оглянути ще й цю колекцію.

Любомирські – це княжий рід польських магнатів. Вони володіли сотнями, навіть тисячами сіл і міст на території України та Польщі від XV до XIX ст. Дотепер збереглися їхні палаци у Дубно та Львові. Окрім того Любомирські зібрали багату колекцію мистецьких творів. Після війни радянська влада націоналізувала ці раритети, але залишила у Львові. Їх розпорошили між музеями міста. Більшість потрапила у Львівську галерею мистецтв.

Отримавши багаж інформації, втомлені, але задоволені люди поважного віку повернулись додому.

Захід організовано відділенням соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян.

Соціальний робітник Наталія Баховська.

 

Поділитись: