Виконком затвердив порядок розподілу житла для внутрішньо переміщених осіб у будівлі, яку місто відремонтувало за грантові кошти

У Львові завершується облаштування житла для ВПО на вул. Замарстинівській, а виконком ухвалив рішення про порядок його розподілу. На фінішній прямій роботи з облаштування будівлі для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на вул. Замарстинівській, 274, Б-3. Це масштабний соціальний проєкт, який місто реалізовує спільно з міжнародними партнерами. Тут зможуть жити переселенці, які потребують особливого медичного догляду та мають обмежені фізичні можливості.

Будівля вже практично готова: завершуються внутрішні ремонтні роботи, завезені меблі, триває благоустрій території — облаштовують пандуси, підйомник, зелені зони та інші елементи доступності. Приміщення реконструйоване з дотриманням сучасних стандартів інклюзивності. Відтак, будівля повністю пристосована для людей з інвалідністю, літніх осіб, батьків із дітьми тощо.

Паралельно з завершенням робіт, виконком Львівської міської ради ухвалив ще один важливий крок — затвердив Порядок розподілу житла в цьому будинку для ВПО. Це означає, що вже найближчим часом переселенці зможуть подавати документи й заселятись.

Хто зможе скористатись житлом?

У прихиску мають право тимчасово проживати виключно ВПО та члени їх сімей, які мають статус особи з інвалідністю та які:

  • зареєстровані в Єдиній інформаційній базі даних про ВПО;
  • потребують тимчасового житла (наприклад, проживають у складних умовах або не мають постійного місця проживання);
  • не мають у власності житла або мають, але воно непридатне для проживання;
  • не користуються іншим житлом, наданим органами державної чи місцевої влади;
  • не проживають у комунальних чи соціальних закладах, де вже забезпечені житлом. 

Особливу увагу під час розподілу житла приділятимуть людям з інвалідністю, багатодітним родинам, одиноким батькам, літнім людям та тим, хто перебуває у складних життєвих обставинах.

Як подати заяву?

Для того щоб скористатися житлом, необхідно:

  1. Підготувати документи:
    • заяву встановленого зразка;
    • копії паспортів та ІПН всіх повнолітніх членів родини;
    • довідки ВПО для кожного члена родини;
    • документи, що посвідчують статус особи з інвалідністю;
    • документи про відсутність житла або про непридатність наявного до проживання;
    • довідку про склад сім’ї (за потреби). 
  2. Подати документи до ЦНАПів Львівської МТГ на Центру соціальної підтримки осіб з числа дітей-сиріт та ВПО — саме цей центр уповноважений:
    • приймати заяви та документи;
    • укладати договори з ВПО;
    • контролювати дотримання умов проживання.

Як відбуватиметься розподіл житла?

Після подачі документів, працівники Центру соціальної підтримки перевірить повноту та достовірність документів. Рішення про поселення (затвердження списку ВПО) із зазначенням строку проживання (приймається) затверджується рішенням виконкому Львівської міської ради.

Якщо вільного житла немає, заявника можуть внести до черги. Після ухвалення позитивного рішення, ВПО укладає договір про тимчасове користування приміщенням.

На який термін надається житло?

Житло надається тимчасово, але з можливістю продовження, якщо сім’я ВПО й надалі перебуватиме в складних життєвих обставинах і не зможе самостійно забезпечити себе житлом.

Чи можна втратити право на проживання?

Так. Проживання може бути припинено, якщо:

  • особа надасть недостовірні документи;
  • перестане бути ВПО;
  • порушить умови проживання, визначені договором та правилами внутрішнього розпорядку;

Центр соціальної підтримки матиме повноваження контролювати ситуацію та ініціювати виселення у випадках порушення умов.

Коли почне працювати програма?

До 1 липня 2025 року будівлю на вул. Замарстинівській, 274, Б-3 офіційно передадуть у розпорядження Центру соціальної підтримки. Після цього розпочнеться прийом заяв, формування черги та заселення.

“Це рішення — важливий крок міста для забезпечення житлом тих, хто змушений був покинути свої домівки через війну. Прихисток призначений для тимчасового проживання внутрішньо переміщених українців, які мають статус осіб з інвалідністю (здатних до самообслуговування) та членів їх сімей. Ваша безпека — в пріоритеті”, – коментує Володимир Головатий, директор Центру. 

Що передбачено в будівлі на вул. Замарстинівській?

🔹 У будівлі буде до 20 житлових кімнат, розрахованих на 50-80 осіб.
🔹 Передбачені дитячі кімнати, інклюзивні душові, пральня, їдальня на кожному поверсі.
🔹 Установлено ліфт для безперешкодного пересування.
🔹 Будівля повністю адаптована для людей з інвалідністю.

«На вул. Замарстинівській, 274 місто за кошти донорів та громади облаштовує житло для ВПО, яким потрібен спеціальний догляд. Це масштабний і складний проєкт, який дозволить нам надати не лише тимчасове житло, а й умови для реабілітації та безпеки», — зазначила Валентина Бартошик, директорка департаменту гуманітарної політики ЛМР.

«Тут зможуть проживати люди, які потребують додаткового медичного догляду, та їхні родини — діти, батьки, бабусі й дідусі. Проєктом передбачено всі умови доступності та зручності. Ми вдихнули життя в приміщення, які не функціонували з 2019 року», — прокоментував Андрій Миськів, керівник Другого медичного об’єднання Львова.

За словами Ірини Кулинич, заступниці міського голови з гуманітарних питань, будівля буде використовуватись як тимчасове житло для ВПО щонайменше протягом п’яти років, відповідно до умов грантової програми.

«Дуже важливий проект, який дозволить нам надавати у часи війни якісні послуги з проживання та медичного супроводу для внутрішньо переміщених осіб», – коментує Ірина Кулинич, заступниця міського голови з гуманітарних питань.

 

Поділитись: