Відвідувачі  центру денного дозвілля при храмі св. Климента Папи Льівського міського територіального центру святкували Різдво Івана Хрестителя

7 липня 2017 року відвідувачі центру денного дозвілля при храмі св. Климента Папи Льівського міського територіального центру святкували Різдво Івана Хрестителя.

Після прийняття християнства 7 липня православні християни почали відзначати Різдво пророка Івана Хрестителя — найбільшого святого після Діви Марії. Це про нього Ісус Христос сказав: “серед народжених жонами не поставав (пророк) більший від Івана Хрестителя”. Серед інших святих Іван Хреститель має найбільшу пошану – протягом церковного року на його честь святкується аж шість дат. Серед них – празник Зачаття, Різдва, Усікновення Голови, Перше і Друге Знайдення Голови, Третє Знайдення Голови і Собор Івана Хрестителя після Богоявлення. Різдво святого Івана Хрестителя – найбільше з усіх свят на його честь.

Іван Предтеча був посланцем Бога, щоб сповістити людям про прихід і живу присутність Месії на землі. Коли Іоанну виповнилось тридцять років, він почав проповідувати в Іудейській пустелі, а далі в околицях ріки Йордан. Він суворо викривав пороки суспільства і закликав до покаяння, сповіщаючи про швидке пришестя Месії.

Традиції на свято Різдво Івана Хрестителя або ж як у народі кажуть Івана Купала тісно переплелися і мають язичницьке коріння.

У слов’янських народів з часів язичництва на початку липня (в кінці червня) був день літнього сонцестояння. В цей день відзначали свято сонця, плодів та врожаю. За народними уявленнями, цього дня сонце має особливу життєдайну силу, а після сходу сонця вода набуває чудодійних властивостей, оскільки воно в цій воді викупалося. Тому вважається, що надзвичайно корисно викупатися вночі перед Купалом або рано-вранці в річці або навіть у росі — це додає здоров’я та краси.

Також цього дня люди розводили вогнище, яке було символом сонця. Його розкладали на березі річок чи озер, через нього стрибали спочатку хлопці, потім дівчата, а згодом парами: хлопець і дівчина, взявшись за руки. Вважалось за необхідне тричі перестрибнути через вогонь, щоб очиститися. А та пара, що стрибала через вогнище і не розірвала руки, буде назажди пов’язана.

Дідусі та бабусі із задоволенням слухали про традиції пов’язані із святом, а також співали пісні разом з юними виконавицями-ученицями музичної школи №10 Лілею Гловою та Сніжаною Федорович.

Захід організовано відділенням соціально-побутової реабілітації спільно з Франківським відділенням соціальної допомоги вдома Львівського міського територіального центру.

 

Поділитись: