Відвідквачі центрів дозвілля побували на виставці картин

Цієї п`ятниці, 19 лютого, відвідувачі центрів дозвілля Львівського міського територіального центру побували у музеї Андрея Шептицького. Літні львів`яни мали можливість подивитись картини харківських художників: Сергія Васильківського, Петра Левченка, Михайла Беркоса та Михайла Ткаченка, які є основоположниками харківської пейзажної школи. Цим художникам притаманне тонке, лірико-поетичне сприйняття рідної природи, інтерес до української історії, археології, етнографії, фольклору.

Літні городяни із цікавістю та захопленням розглядали картини харківських митців.

Розквіт пейзажного жанру в українському живописі останньої чверті XIХ початку XX століття на Слобожанщині – це феномен, значення якого виходить за межі суто художніх проблем. Він був зумовлений загальним прагненням української інтелігенції до пізнання душі народу і свої історичної долі.

Сьогоднішня колекція харківських пейзажистів кінця ХІХ – початку ХХ століття є однією з найцінніших в Україні та створює широкий простір для наукових досліджень як окремих митців, так і цілої епохи в культурі нашої держави – епохи українського національного відродження.

У музеї побували соціальні робітники відділення соціально-побутотової реабілітації Баховська Наталія та Фіялка Надія.

 

Поділитись: