Важливо! Замість бланків посвідчень одержувачів допомоги, мешканцям тимчасово видаватимуть довідку

На сьогоднішній день до районних відділів соціального захисту управліннях соціального захисту надходить багато звернень щодо отримання посвідчень одержувачів допомоги відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» та «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю». Однак, на даний момент бланки посвідчень, які надає держава – відсутні.

Це бланки суворої звітності, а їх обіг строго контрольований. Бланки посвідчень виготовляються на підставі замовлення Міністерства соціальної політики України (далі – Мінсоцполітики) та надходить централізовано через департаменти соціального захисту населення обласних державних адміністрацій (Наказ Мінсоцполітики від 11.01.2019  № 35 «Про затвердження Порядку оформлення, видачі, обліку та зберігання посвідчень для осіб, які одержують державну соціальну допомогу відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» та «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»).

Для вирішення цієї ситуації управління соціального захисту неодноразово скеровувало звернення щодо потреби у забезпеченні бланками посвідчень, проте на даний час, їх немає.

Відтак, враховуючи ситуацію, яка склалася, й необхідність забезпечення осіб з інвалідністю, осіб з інвалідністю з дитинства, дітей з інвалідністю чи їх законних представників документом, який би засвідчив факт призначення державної допомоги для подальшого використання задля реалізації їхніх прав, відділами соціального захисту управління соціального захисту видаватиметься Довідка про отримання допомоги, затверджена наказом Мінсоцполітики від 19.09.2006 № 345 (в редакції наказу від 18.10.2023 № 398-Н).

Ця довідка дійсна при наявності підтверджуючих документів, які посвідчують особу. Однак не замінює посвідчення.

Поділитись: