Сьогодні, 30 липня, відзначають Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. У сучасному світі торгівля людьми є одним з найбільш масових порушень прав і свобод людинита є надзвичайно глобальноюзлочинною індустрією в світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї.Складна економічна ситуація в країні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють розвитку цього явища.

Торгівля людьми заборонена і карається законом України за статтею 149 Кримінального кодексу України .

Якщо Ви постраждали від злочину, пов’язаного із торгівлею людьми отримати необхідну допомогу та консультацію Ви зможете за номером телефону Національної безкоштовної лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0 800 505 501 або 527.

Зокрема, у м. Львові діє мобільна бригада соціально-психологічної допомоги людям, які є у кризовій ситуації або постраждали від домашнього насильства, в тому числі допомога особам, що постраждали від торгівлі людьми. Усіх, хто потребує допомоги — просять звертатись за телефоном: 0 800 307 305 (усі дзвінки безкоштовні). Допомогу надають мешканцям Львова, Винник, Рудно та Брюхович.

Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, подає заяву та документи у департамент соціального захисту Львівської обласної державної адміністрації за адресою: м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, телефон: (032) 255 47 96

Статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми встановлюється згідно з Порядком встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 № 417. Для встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми необхідно подати такі документи:

1) заяву;

2) копію документа, що посвідчує особу;

3) опитувальний лист (заповнюється спеціалістом органу соціального захисту);

4) облікова картка (заповнюється спеціалістом органу соціального захисту);

5) копія заяви особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, до правоохоронних органів про захист своїх прав та інтересів (у разі звернення) або копія посвідчення (заяви) посадової особи до правоохоронних органів про виявлений факт торгівлі людьми;

6) копію зауважень особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, чи законного представника дитини, яка постраждала від торгівлі людьми і розлучена із сім’єю, або недієздатної особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, перекладача, психолога чи педагогічного працівника та адвоката до змісту опитувального листа (у разі наявності);

7) інші документи та матеріали щодо наявності підстав для встановлення статусу (копії проїзних документів, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, довідку про перетин державного кордону, медичні висновки тощо).

Зазначені вище документи розглядаються Міністерством соціальної політики. За результатами розгляду Міністерство соціальної політики надсилає Львівській обласній державній адміністрації листа про встановлення статусу або відмову у його встановлені з обґрунтуванням причин такої відмови. Статус надається строком до двох років та може бути продовжений не більше як на один рік.

Особа, якій встановлено статус та яка отримала відповідну довідку, має право на одержання одноразової матеріальної допомоги відповідно до Порядку виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2012 № 660.

Для отримання матеріальної допомоги особа або законний представник дитини, яка постраждала від торгівлі людьми подає у відділ соціального захисту управління соціального захисту за місцем проживання такі документи:

  • заяву за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
  • копію довідки про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;
  • копію документа, що посвідчує особу;
  • копію документа, що підтверджує непрацездатність особи (у разі потреби).

Виплата матеріальної допомоги здійснюється одноразово у розмірі трьох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб (діти віком до шести років; діти віком від шести до 18 років; працездатні особи; особи, які втратили працездатність), установлених на момент звернення особи за матеріальною допомогою.

Контакти відділів соціального захисту районів міста Львова:

  • Галицький відділ: м. Львів, вул. Ф. Ліста, 5, тел.: +38 (032) 261-44-50;
  • Залізничний відділ: м. Львів, вул. І. Виговського, 34, тел.: +38(032) 295-82-08;
  • Личаківський відділ: м. Львів, вул. К. Левицького, 67, тел.: +38(032)254-62-87;
  • Сихівський відділ: м. Львів, пр. Червоної Калини,66, тел.: +38(032)254-64-80;
  • Франківський відділ: м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 85,тел: +38(032) 237-33-36;
  • Шевченківський відділ:м. Львів, вул. Липинського,11, тел. +38(032)252-28-40.
Поділитись: