З 1 жовтня 2019 року набули чинності зміни, внесені Постановою Кабміну від 14.08.2019 № 807 до Положення про порядок призначення житлових субсидій. Раніше АТ «Ощадбанк» був єдиною установою, куди перераховувалися субсидії. А тепер одержувач субсидії зможе самостійно обирати, куди перераховуватимуться кошти: на рахунок, відкритий в установі уповноваженого банку (за вибором), або через відділення зв’язку АТ «Укрпошти» (каси у відділеннях чи доставка поштарем додому).

Термін призначення субсидії залишається без змін: житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується: на неопалювальний сезон — з 1 травня до 30 вересня; на опалювальний сезон — з 1 жовтня до 30 квітня.

Житлова субсидія на оплату комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії для централізованого, автономного та індивідуального опалення, в опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня до 15 квітня включно.

Більшості громадян, яким субсидію було перепризначено з 1 травня 2019 року без звернення, а також ті громадяни, яким була призначена субсидія на підставі поданої заяви і декларації, — субсидія на опалювальний сезон (з 1 жовтня 2019 року) буде перерахована автоматично.

Важливо!Внутрішньо переміщеним особам, орендарям житлового приміщення, домогосподарствам, у складі яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб, і які упродовж неопалювального сезону 2019 року не звернулися до відділів соціального захисту — потрібно зробити це зараз! Час для звернення — до 15 грудня 2019 року (тобто не пізніше, ніж за 2 місяці з початку опалювального сезону).

Для призначення житлової субсидії громадянин подає або надсилає поштою структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи — за фактичним місцем проживання):

— заяву про призначення та надання житлової субсидії за встановленою формою;

— декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленою формою;

— довідки про доходи — у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у Державній податковій службі, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо;

— копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності);

— договір наймання (оренди) житла (у разі наявності).

«До заповнення декларації про доходи і витрати, заявникам слід поставитися з особливою відповідальністю — адже на підставі внесених у неї даних, держава виділяє гроші платників податків», — акцентують в міському управлінні соціального захисту.

Для призначення субсидії домогосподарствам, у яких наявна прострочена понад місяць заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.) на день звернення за призначенням житлової, пропонується декілька варіантів:

1) звернутися до підприємства-надавача послуг із проханням провести реструктуризацію боргу;

2) погасити заборгованість перед надавачем послуг;

3) оскаржити заборгованість в судовому порядку.

Важливо!Громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, зокрема:

— зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств;

— зміни соціального статусу членів домогосподарства;

— зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;

— зміни переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

— зміни переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;

— зміни управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;

— настання умов, зазначених у пп. 2 і 4 п. 14 цього Положення, а саме: пп.2 — будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у власності транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда); пп.4 — будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб тощо на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності перевищує 50 тис. грн.

У разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства, подаються нові заява та декларація.

До слова, станом на 01.10.2019 року житлову субсидію у Львові отримують 33 352 сімей.

За отриманням інформації щодо будь-яких питань, пов’язаних з призначенням житлової субсидії, одержувачі можуть звертатися до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.

Контакти відділів соціального захисту районів міста Львова:

— Галицький: тел.: 261−44−50

— Личаківський: тел.: 254−62−89

— Залізничний: тел.: 295−82−28

— Франківський: тел.: 237−50−81

— Шевченківський: тел.: 252−28−40

— Сихівський: тел.: 254−64−80

Прийом громадян у «Єдиних приймальнях» районних відділів соціального захисту проводиться: понеділок — з 13 до 19 год.; вівторок-четвер — з 08 до 19 год.

Поділитись: