Медична реабілітація призначається пацієнтам після закінчення гострого періоду захворювання в разі наявності обмежень життєдіяльності та виконання трудової діяльності і спрямована на відновлення здоров’я працюючої особи та повернення її до суспільно-корисної праці, профілактику ускладнень хвороб та зменшення витрат на допомогу по тимчасовій непрацездатності.

Ще з 01.01.2018 запроваджено принципово новий механізм забезпечення застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду соціального страхування Українисоціальними послугами з лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм. А саме, застрахована особа направляється до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за її вибором, відповідно до медичних показань, за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарської-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, де перебуває зазначена особа на лікуванні.

Після надання висновку ЛКК заклад охорони здоров’я інформує орган Фонду про потребу застрахованої особи (з урахуванням медичних показань та протипоказань) в подальшому лікуванні в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу із зазначенням профілю.

Представник Фонду прибуває в заклад охорони здоров’я та разом із хворим заповнює заяву про забезпечення реабілітаційним лікуванням. Застрахованій особі надається перелік санаторно-курортних закладів у розрізі профілів медичної реабілітації, які відповідають кваліфікаційним вимогам для надання послуг з реабілітаційного лікування за профілем його хвороби, та пропонується обрати відповідний санаторій. Далі Фонд узгоджує із санаторієм, обраним застрахованою особою, можливість прийому на реабілітаційне лікування та дату заїзду хворого. Після чого укладається тристоронній договір – між застрахованою особою, органом Фонду та санаторно-курортним закладом.

У 2018 році Львівським відділенням Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області було укладено 676 таких тристоронніх договорів на реабілітаційне лікування застрахованих осіб, сума відшкодування по яких за рахунок коштів Фонду склала більше 8,2 млн. грн.

На 2019 рік для Львівського відділення Фонду заплановано збільшення коштів, які будуть спрямовані на відшкодування лікування застрахованих осіб у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів, більше ніж на 6 млн. грн. або на 75% у порівнянні з 2018 роком, що дасть змогу відновити здоров’я значно більшої кількості застрахованих осіб.

Додаткову інформацію з питань лікування застрахованих осіб в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів можна отримати уЛьвівському відділенні Фонду соціального страхування України, що знаходиться за адресою: м.Львів, вул.Сахарова, 42 або за тел.: 297-01-59

Поділитись: