Кабінет міністрів впровадив нові зміни у правила призначення житлових субсидій. Тож, відтепер субсидію для більшості отримувачів цієї компенсації можна буде оформити без подання нової заяви. І лише частині громадян доведеться зробити це повторно.
Зокрема, рішенням Уряду передбачено такі зміни:
- Не враховувати доходи від розміщення депозитів, оскільки банківські установи подають звіт до ДФС загальною сумою, і наразі відсутня персоніфікована інформація про доходи фізичних осіб від розміщення депозитів.
- Збільшити до 100 тис. грн суму коштів на депозитному рахунку, перевищення якої позбавляє громадян права на отримання житлової субсидії (наразі це 25 прожиткових мінімумів, або 56 750 гривень).
- Не враховувати житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності (переважно це приватизація житла), а також ті, які знаходяться в сільській місцевості (в основному це спадщина).
- Домогосподарствам, у яких відсутні критерії, за яких житлова субсидія не призначається, передбачено автоматичне перепризначення субсидії.
Рішення про призначення житлових субсидій таким домогосподарствам в автоматичному режимі прийматиметься органами соціального захисту населення на підставі інформації Мінфіну за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків та інше).
Таким чином, призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, буде проводитися без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:
- надавалася у грошовій безготівковій формі (необхідно отримати дані для виплати коштів у готівковій формі);
- була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи) (необхідно підтвердити місце фактичного проживання);
- була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (необхідно актуалізувати відомості щодо непроживання окремих осіб за місцем реєстрації).
Постановою передбачається застосування її норм з 1 травня 2021 року.
Подати документи або отримати додаткові роз’яснення можна у районних відділах соціального захисту:
Личаківський відділ:
E-mail: ,
Тел.: 254-62-87; 254-62-88
Адреса: вул. К. Левицького, 67
Галицький відділ:
E-mail: ,
Тел.: 261-58-71; 261-58-72
Адреса: вул. Ф. Ліста, 5
Франківський відділ:
E-mail: ,
Тел.: 237-33-36; 237-10-68
Адреса: вул. Генерала Чупринки, 85
Сихівський відділ:
E-mail: ,
Тел.: 254-64-80; 254-64-85
Адреса: просп. Червоної Калини, 66
Залізничний відділ:
E-mail: ,
Тел.: 295-82-08
Адреса: вул. Виговськогого, 34
Шевченківський відділ:
E-mail: ,
Тел.: 252-19-86
Адреса: вул. Липинського, 11
Здійснити попередній запис на прийом у районні відділи соціального захисту можна за посиланням: https://social.lviv.ua/zapys-na-pryyom/
Зразок заяви та декларації .