Увага! Уряд змінив окремі умови надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня»

Уряд збільшив розмір компенсації вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років, «муніципальна няня» з 2272 грн до 6700 грн та змінив окремі умови надання послуги.

Так, компенсація послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» надається у разі здійснення догляду за дитиною до трьох років, яка потребує додаткового догляду або дитиною до трьох років, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи.

Уряд також схвалив рішення щодо збільшення розміру компенсації послуги з одного прожиткового мінімуму (а у разі догляду за дітьми з інвалідністю – з двох прожиткових мінімумів на дітей віком до шести років) до однієї мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня відповідного року. Таким чином, сім’я на відшкодування послуги няні зможе щомісяця отримувати 6700 гривень замість 2272 гривень.

Також постановою визначено механізм нарахування компенсації послуги в залежності від фактичного часу здійснення такого догляду за дитиною на підставі акту про надану послугу «муніципальна няня».

Мінсоцполітики зазначає, що упродовж січня 2023 року батьки, опікуни дитини віком до трьох років, які отримують відшкодування вартості послуги «муніципальна няня», повинні підтвердити своє право на таке відшкодування. Для цього потрібно подати органам соціального захисту документи, передбачені Порядком відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», затвердженим постановою Кабміну від 30 січня 2019 року № 68 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня».

Зміни регламентовано постановою Кабміну від 30 грудня 2022 року №1474 «Деякі питання соціального захисту дітей та сім’ї».

Поділитись: