Увага! Соцстрах повідомляє про можливість безкоштовної медичної реабілітації

Львівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду  соціального страхування України у Львівській області (далі – відділення) інформує про можливість направлення застрахованих громадян та членів їх сімей у реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм  за рахунок коштів Фонду .

Це право може використати кожна офіційно працевлаштована особа, яка застрахована в системі загальнообов’язкового державного страхування та сплачує єдиний соціальний внесок.

Умови направлення на медичну реабілітацію викладені у Порядку відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженому постановою правління Фонду соціального страхування України від 13.07.2017 № 39 (зі змінами). Відповідно до зазначеного Порядку застраховані особи направляються на реабілітаційне лікування безпосередньо зі стаціонарного відділення закладу охорони здоров’я після закінчення гострого періоду захворювання, а застраховані особи з порушенням перебігу вагітності – із жіночої консультації (амбулаторно-поліклінічного закладу) за їх вибором відповідно до медичних показань, визначеного профілю медичної реабілітації, за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарської-консультативної комісії (далі – ЛКК) закладу охорони здоров’я, де перебуває зазначена особа на лікуванні.

Після надання висновку ЛКК заклад охорони здоров’я інформує робочий орган виконавчої дирекції Фонду про потребу застрахованої особи (з урахуванням медичних показань та протипоказань) в подальшому лікуванні у реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу із зазначенням профілю.

Представник Фонду прибуває в заклад охорони здоров’я та разом із хворим заповнює заяву про забезпечення реабілітаційним лікуванням. Під час оформлення заяви для забезпечення реабілітаційним лікуванням застрахована особа пред’являє представнику Фонду оригінали паспорта, документа, що посвідчує особу з інвалідністю (за наявності), свідоцтва про народження дитини (у разі необхідності отримання послуг із реабілітаційного лікування дитиною), довідку про безпосередню участь особи в АТО (у разі отримання послуг із медико-психологічної реабілітації учасників АТО).

Застрахованій особі надається перелік санаторно-курортних закладів у розрізі профілів медичної реабілітації, які відповідають кваліфікаційним вимогам для надання послуг з реабілітаційного лікування за профілем хвороби, та пропонується вибрати відповідний санаторій. Фахівець Фонду узгоджує із санаторієм, вибраним застрахованою особою, можливість прийому на реабілітаційне лікування та дату заїзду хворого. Після цього укладається тристоронній договір – між застрахованою особою, робочим органом виконавчої дирекції Фонду та санаторно-курортним закладом.

На весь період реабілітаційного лікування надається листок непрацездатності, який є продовженням листка непрацездатності стаціонарного лікування та оплачується за рахунок коштів Фонду.

Реабілітаційне лікування допомагає хворим швидше відновити здоров’я після перенесених захворювань і травм, повернутися до повноцінного життя та працездатності.

Із повним переліком профілів медичної реабілітація, відповідно до яких здійснюється направлення хворих на лікування в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів, можна ознайомитись на офіційному сайті Фонду соціального страхування України.

За роз’ясненнями та консультаціями щодо реабілітаційного лікування застрахованих осіб просимо звертатись до Львівського  відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області за адресою: м.Львів, вул.Сахарова, 42 або дистанційно за телефоном:(032) 297-01-59.

Поділитись: