Увага! Пенсійний фонд надає роз’яснення щодо порядку отримання пенсійних виплат

Сьогодні пенсіонери отримують пенсію як через банківські установи, так і через поштові відділення. З 1 вересня ситуація для тих, хто користується послугами саме поштарів знімиться, адже відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2021 року № 277 «Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України» лише незначна частина пенсіонерів матиме право одержувати виплати за місцем проживання вдома.

Пенсіонерам, які на сьогодні отримують пенсійні виплати через відділення АТ «Укрпошта» або з доставкою додому листоношами, повинні до 1 вересня 2021 року самостійно обрати один з уповноважених банків для подальшої виплати пенсій.

Якщо пенсіонер самостійно не обере банківську установу, то надалі виплата пенсій здійснюватиметься через АТ «Ощадбанк», в якому відкриють поточний рахунок за зверненням Пенсійного фонду України. У будь-який час можна буде змінити уповноважений банк.

За місцем фактичного проживання з 1 вересня 2021 року отримуватимуть пенсії та грошову допомогу окремі категорії одержувачів:

– особи з інвалідністю І групи;

– особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;

– особи, які досягли 80-річного віку;

– одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та допомоги на догляд.

Зазначені вище категорії осіб отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за власним вибором або через організацію, відібрану на конкурсі, яка здійснюватиме виплату та доставку пенсій та грошової допомоги, або ж через банківську установу.

Поділитись: