У Львові запускають таксі для людей, які користуються кріслами колісними

Український онлайн-сервіс виклику авто Uklon та мережа АЗК OKKO за підтримки управління соціального захисту Львівської міської ради запустили у Львові “Інклюзивний клас авто”. Відсьогодні пасажири, що користуються кріслами колісними, можуть безперешкодно пересуватися на спеціально обладнаних авто, натомість місто компенсовуватиме пасажирам з інвалідністю вартість за проїзд.

«Сьогоднішня подія – це про гідність. В нас багато мешканців на кріслах колісних і вони мають себе гідно почувати: поїхати до друзів, в театр чи лікарню. Велика подяка компаніям OKKO і Uklon, що сьогодні запускають таке таксі у Львові. Якщо буде потреба розширяти ініціативу, будемо робите це, бо це важливо. Людина, яка ризикувала своїм життям і має сьогодні інвалідність, вона має мати підтримку і повагу суспільства. В місті не має бути жодної недоступної локації, тому активно працюємо з усіма середовищами над цими змінами. Щасливий, що тепер маємо у Львові якісний сервіс таксі і повагу до людей», – наголосив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Зокрема, компанія OKKO закупила спеціалізовані автомобілі, а також буде забезпечувати їх пальним протягом року. Ініціативу підтримали у Львівській мерії, і зі свого боку місто компенсовуватиме вартість проїзду для осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату та користуються кріслами колісними. На одного пасажира місто передбачатиме до 800 гривень на місяць.

«Місто радо підтримує цю ініціативу і буде пропонувати мешканцям, які користуватимуться послугами цього таксі, відшкодування певної кількості поїздок. Зараз максимальна суму відшкодування – 800 гривень на місяць, однак з часом можливо вносити зміни. Головне, що вже починаємо працювати і реалізовувати цей проєкт», – додає Валентина Бартошик, директорка департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Для виклику адаптованої автівки у застосунку Uklon необхідно ввести потрібний маршрут та вибрати відповідний клас. Поїздки можна замовляти як безпосередньо по Львову, так і в околицях міста, радіусом до 20 кілометрів.

Один автомобіль може здійснювати більше 150 поїздок на місяць. Якщо буде попит, то кількість машин поступово збільшуватимуть.

Авто класу «Інклюзивний» оснащені гідравлічним або механічним підіймачем, рампою, спеціальними пасками безпеки та кріпленнями для фіксації крісла колісного.

«Такий клас таксі вже працює в Києві. За 8 місяців роботи ми отримали гарний досвід і показали непогані результати, тож готові розвивати цей напрямок у Львові.  Дуже дякуємо партнерам, щоб розуміють потребу і долучаються. На жаль, в Україні щодня зростає кількість людей з інвалідністю, тому цей проєкт є важливою спільною соціальною місією, як держави, так і бізнесу», – додає Сергій Гришков, CEO Uklon.

«Коли до нас звернувся Uklon про підтримку цього проєкту пальним в Києві, ми подумати, що варто розширювати цей проєкт на Львів: закупити автомобілі та забезпечувати їх пальним. Відтак ми придбали три автомобілі, а Uklon їх дообладнав всім необхідним. Такі проєкти для нашої компанії є дуже важливими, тому ми раді сьогодні бути тут на запуску ініціативи у вашому місті», – Василь Дмитрів, віцепрезидент з маркетингу ОККО.

Важливо, що усі поїздки на авто класу «Інклюзивний» виконуватимуть професійні драйвери, які також пройшли тренінг зі спілкування та взаємодії із людьми з порушеннями опорно-рухового апарату. Крім послуги перевезення, у разі, якщо пасажир з інвалідністю пересувається без супроводу, водій допоможе перенести багаж або особисті речі.

«Я щаслива, що у Львові запускається така послуга, адже саме це місто прихистило нас, коли ми виїхали з окупованої Бучі. Тепер це друге місто, за яке не байдуже.

У Києві вже є така послуга. Дуже багато людей, які мають інвалідність, користуються цим таксі і мають змогу їздити на роботу без перешкод. Я, до прикладу, в таку снігову погоду не їжджу за кермом і обираю таксі, яке може мене комфортно завезти і не буде потреби складати-розкладати крісло колісне», – ділиться Уляна Пчолкіна, громадська діячка, лідерка ГО «Група активної реабілітації» і активна користувачка послугами такого таксі у Києві.

Зазначимо, що загалом у Львівській міській територіальній громаді на обліку в управлінні соціального захисту перебуває 1321 людина з інвалідністю (у тому числі й діти), які користуються кріслами колісними та 286 осіб з інвалідністю, які мають ампутовані кінцівки.

Поділитись: