У Львові запускають навчальні програми з неформальної освіти у соціальній сфері

У львівському Центрі Джерело розробили та уже запускають навчальні програми з неформальної освіти у соціальній сфері. Одним з перших навчань буде підготовка асистентів дитини, які надають соціальні послуги супроводу під час інклюзивного навчання.

Для розвитку інклюзії важливою є педагогічна складова, яка забезпечується асистентами вчителів. Але не менш важливим є соціально-побутовий супровід дітей, що перебувають на інклюзії. Тому, у Львові розвиватимуть соціальну послугу супроводу дитини під час інклюзії. Власне для цього і запускають навчання з підготовки асистентів дитини на інклюзіі, яке буде про зміст соціальної послуги супроводу під час інклюзивного навчання, основи вікової психології та нозологічні особливості дітей, базовий догляд та як реагувати на небажану поведінку, надання домедичної допомоги, техніки переміщення маломобільних осіб, адаптаційне обладнання, управління стресом та запобігання вигоранню, морально-етичні засади у супроводі дітей з особливими освітніми потребами. Також в цьому курсі планується і практична частина.

Після навчання учасники будуть здавати контрольні тести, і отримуватимуть сертифікати. Навчання будуть проводити фахівці Центру Джерело, багаторічний досвід якого є унікальним і дуже практичним.

За розробку та методичний супровід навчальних програм відповідає  Юлія Бойко, яка є експерткою з інклюзивного навчання, соціальною педагогинею та мамою чудової дівчинки Марічки з синдромом Дауна. Також пані Юлія є керівницею Центру підтримки ЕМАУС при УКУ танавчальної програми «Медико-психологічний та соціальний супровід осіб з особливими потребами»

«Я маю велике бажання доєднатись  до розвитку інклюзії і розширення доступу більшої кількості дітей до інклюзивного навчання у нашому місті. Моя донька Марічка уже 10 років на інклюзіі, і я знаю яка це велика праця. Але усе реально, треба лише знайти своїх фахівців та вірити в можливості кожної дитини. Для менш болісного, безпечного та гідного включення дитини з особливими освітніми потребами в шкільне середовище дуже важлива якісна підготовка асистентів дитини на інклюзії» – каже Юлія Бойко

Уже формується список учасників першої навчальної групи. Усім бажаючим пройти навчання треба звертатись безпосередньо у Центр Джерело за номером (032) 227 36 01

Поділитись: