У Львові відкриють міський будинок підтриманого проживання для дорослих осіб з інвалідністю

Центр «Джерело» планує відкрити у Львові міський будинок підтриманого проживання для дорослих осіб з інвалідністю, які втратили батьків чи опікунів, або прагнуть проживати окремо від них. Такі будинки – гідна альтернатива психоневрологічним диспансерам і геріатричним центрам.

Як пояснили в міському управлінні соціального захисту, будинок підтриманого проживання – це простір, обладнаний для проживання 20 дорослих львів’ян з інвалідністю та асистентів, які допомагатимуть їм у побуті. Приміщення для організації такого будинку передала Центру «Джерело» Львівська міська рада. Воно складається з цоколя та двох поверхів. Там заплановано облаштувати 12 одномісних та 4 двомісні кімнати, а також кухню, їдальню, доступні санвузли, встановити ліфт. Окрім того, заплановано додатково збудувати інклюзивний громадський простір для спільних активностей людей з інвалідністю та мешканців Львова, проведення денних майстерок з арт-терапії, спільних кінопереглядів та воркшопів.

Загалом на впорядкування триповерхового приміщення, що на вул. Пасічній, 39, за попередніми підрахунками потрібно 20 млн грн. До слова, у 2020 році виконано робіт на 100 тис грн. У бюджету розвитку на 2021 рік передбачено 1,5 млн грн.

Слід зазначити, що будинок підтриманого проживання Центру «Джерело» – один із переможців проектів Громадського бюджету, які реалізовуватимуть у 2021 році. За цей проект віддали свої голоси понад 4,6 тис осіб.

До слова, на 2021 рік із бюджету розвитку Львівської МТГ на соціальну галузь передбачили 22 млн грн.

Довідка

Підтримане проживання – це спільне проживання невеликої групи дорослих з інвалідністю у спеціальному будинку під опікою асистентів (найманих працівників). Вони постійно перебувають поруч зі своїми підопічними, допомагають у побуті (приготувати їжу, прибирати, виконати гігієнічні процедури тощо), а також із пересуванням по місту (до місця роботи, навчання, до родини тощо). Водночас кожен мешканець будинку має достатню свободу і все, що може, робить самотужки. Це дуже важливо, адже дозволяє людям з інвалідність відчути контроль над власним життям, бути соціалізованими, працювати й навіть допомагати іншим.

Теги:
Поділитись: