У Львові відкрили центр рекрутингу територіальної оборони

У приміщенні Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій, що на вул. Пекарській, 41, відкрили центр рекрутингу територіальної оборони. Тут охочі можуть отримати фахові консультації, подати заяви і документи на вступ до сил територіальної оборони. Сьогодні роботу центру оглянули мер Львова Андрій Садовий та командир територіальної оборони Львівщини Валерій Курко.

«Ми сьогодні спільно з керівником територіальної оборони області презентуємо наш рекрутинговий центр, який створений на базі нашого центру допомоги учасникам бойових дій. Кожен громадянин нашої держави, нашого міста може прийти сюди і отримати вичерпну інформацію та написати заяву на вступ до територіальної оборони. І я радію, що ми за тиждень часу змогли вибудувати цей центр. Є телефон Гарячої лінії 1580, куди можна зателефонувати і отримати консультації фахівця рекрутингового центру. Також щоп’ятниці тут будуть працювати медики – тобто буде надана частина медичної підтримки, бо багато різних довідок потрібно зібрати.

Мені приємно, що ми ще не робили великої реклами, а вже дуже багато людей приходять сюди і записуються в тероборону – військові, працівники міської ради, депутати», – прокоментував міський голова Львова Андрій Садовий.

Центр діє на 2-му поверсі на вул. Пекарській, 41. Тут передбачили робочі місця для двох фахівців. Один із них – оператор довідкової служби, консультуватиме й надаватиме довідкову інформацію щодо вступу до територіальної оборони, необхідних для цього документів тощо. Інший фахівець – представник бригади територіальної оборони, безпосередньо прийматиме документи на вступ до бригади. Відтак, тут кожен зможе отримати всю необхідну інформацію й допомогу, щоб швидше подати документи і підписати контракт резервіста.

«Механізм доволі простий. Є телефон Гарячої лінії і фізично тут є два військовослужбовці з мого штату, які можуть не просто надати фахову консультацію – вони перевірять, чи є людина на військовому обліку, бо це перший крок для того, щоб підписати контракт на службу в резерві.

Після перевірки цих документів – військового квитка чи довідки, запропонують посаду, яка є в штаті сил територіальної оборони, і людина напише заяву на вступ до територіальної оборони – в нашій Львівській області це 103 бригада. Тоді отримає перелік документів, які їй необхідно буде зібрати для оформлення особової справи і подачі в районні центри комплектування та соціальної підтримки – колишні військкомати. Вони сформують особову справу і призвуть їх до лав Збройних сил України. Після цього – підпишуть контракт для служби в резерві у складі сил територіальної оборони», – пояснив командир територіальної оборони Львівщини Валерій Курко.

Всю актуальну інформацію про територіальну оборону та формування бригад можна отримати за номером 1580 щоденно у робочі дні – із понеділка до п’ятниці із 08.00 до 17.00 год.

Нагадаємо, в мерії Львова підготували план дій у випадку розгортання повномасштабних військових дій на території України. Програма національного спротиву розрахована на три роки і передбачає: навчання мешканців домедичній допомозі та користуванні зброєю; співпрацю з батальйонами, які розташовані на території львівської громади; розвиток необхідної інфраструктури. Програму напрацювали виконавчі органи мерії спільно із представниками територіальної оборони Львівщини.

«Наше завдання – сформувати два потужні батальйони, щоб люди проходили вишкіл. Сьогодні кожен має розуміти – це наша країна, і немає когось, хто буде її захищати. Тому територіальна оборона – це унікальна можливість пройти вишкіл і відчути командну якісну роботу.

Також дуже важливо, щоб мешканці знали, куди вони мають йти в разі надзвичайної ситуації. В нас у Львові є орієнтовно 6 тисяч укриттів. Як правило, це підвали, паркінги, тому в кожному помешканні люди мають мати між собою комунікацію, має бути чистота, запас води, світло, і мешканці кожного будинку повинні це перевірити», – додав мер Львова Андрій Садовий.

Поділитись: