Сьогодні в районних адміністраціях Львова для учасників операції об’єднаних сил (ООС), антитерористичної операції (АТО), членів сімей осіб, які загинули під час військових дій, членів сімей осіб, які померли після повернення з ООС (АТО) місто організувало зустрічі у форматі Дня відкритих дверей.
Зокрема, на запитання учасників АТО відповідали представники: соціального захисту, охорони здоров’я, освіти, земельних ресурсів, житлового господарства, районних адміністрацій, Центру надання допомоги учасникам бойових дій, військових комісаріатів, Пенсійного фонду, фонду соціального страхування.
До слова, для соціальної підтримки воїнів АТО / ООС у Львові запровадили чимало соціальних програм.
Так, з 2016 року у Львові діє «Програма про захист інтересів учасників антитерористичної операції», в межах якої бійцям-львів’янам надають одноразову матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань у розмірі 100 тис. грн. За час дії програми уже 3 100 учасників бойових дій на Сході України отримали цю допомогу.
Водночас, запроваджено допомогу по 25 тис грн для військовослужбовців-контрактників у разі підписання контракту з бойовою частиною ЗСУ на строк не менше 3-х років — цю програму прийнято влітку 2019 року. За попередніми підрахунками, саме на цю допомогу мають право претендувати до 500 осіб.
Крім того, у Львові діє «Комплексна програма підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей — мешканців м. Львова». Вона передбачає надання 20 видів допомог (у тому числі пільг на оплату ЖКП), послуг. Упродовж дії програми, з серпня 2014 року до 1 січня 2020 року, надано допомог та соціальних послуг 16 971 особі на загальну суму понад 88 млн грн.
Також у Львові за кошти міського бюджету надано 98 квартир для учасників бойових дій та їхніх сімей. З них: 52 квартири — у будинку для бійців на вул. Під Голоском (усі квартири — двокімнатні, їх отримали бійці з числа дітей-сиріт або позбавлених батьківської опіки, родини загиблих та особи з інвалідністю І-ІІ групи внаслідок війни на Сході України); 18 квартир — у будинку на вул. Б. Хмельницького (ці квартири отримали: сім’ї військовослужбовців-учасників АТО, які загинули під час проходження військової служби; учасники АТО, які отримали поранення, контузії, каліцтва під час участі в АТО та є особами з інвалідністю внаслідок війни 3 групи, а також сім’ї учасників АТО, які виховують 5 і більше дітей). Крім того, у 2015−2016 роках місто придбало житло для 28 сім’ям бійців, які втратили нижні кінцівки.
Зауважимо, що у Львові діє унікальний Центр для бійців – Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій на вул. Пекарській, 41. Торік Центр надав понад 19 тис послуг бійцям та їхнім родинам.
Загалом у Львові мешкає понад 6 823 учасників АТО / ООС, з них 459 осіб з інвалідністю. Загинуло 96 львів’ян.