У Львові триває кампанія «16 днів активізму проти насильства»: відбудуться ще три події

Львів підтримує кампанію «16 днів активізму проти насильства». У її межах відбудеться ще три події. Уже завтра, 28 листопада, відбудеться перша з них: акція #НЕ_ЛАМАЙ_КАЛИНУ! Вона передбачає висадження 16 саджанців калини, що символізують жіночність. Саджанці висаджуватимуть на клумбі поблизу пам’ятника Тарасові Шевченку. Початок – о 15:00 год.

«Ця символічна акція є щорічною: проводять її задля привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Проходить вона в усіх великих містах України. Учасники акції висаджують саджанці калини через те, що саме це деревце є етнонаціональним символом української жінки», – розповіли в міському управлінні соціального захисту.

Крім того, 7 грудня жінки, які пережили насильство, зустрінуться на заході «Кава з жінками». Це своєрідна зустріч-спілкування: жінки ділитимуться своєю пережитою історією насильства та розповідатимуть, як їм вдалось вийти з цієї ситуації. Розпочнеться подія у кав’ярні «Горіховий дім» о 9:00 год.

Уже наступного дня, 8 грудня, пройде вулична акція «КРОК за КРОКОМ». У форматі цієї активності  буде створено символічну алею, де кожен мешканець та відвідувач міста зможе пройти шляхом «постраждалої особи», дізнатись її реальну історію та дізнатись про сервіси допомоги постраждалим. Загалом буде 8 зупинок з історіями, а кінцева локація – сервіси підтримки. Розпочнеться акція о 11:00 год. Локація – площа біля Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.

Нагадаємо, що розпочав міжнародну акцію «16 днів активізму проти насильства» забіг «Acting for survivors». Понад сотня учасників долучились до цієї ініціативи і пробігли у парку ім. Івана Франка дистанцію в 1 км. У такий спосіб учасники привернули увагу до злочинів насильства з боку військових російської федерації. Адже символічно стартував забіг в Ірпені – місті, що стало своєрідним трагічним пам’ятником російського вторгнення в Україну. Там учасники забігу пробігли «дорогою життя» – єдиним шляхом, яким місцеві мешканці евакуйовувалися під ворожими обстрілами під час повномасштабного вторгнення.

Львів став одним із 15 міст України, яке підхопило естафету. Згодом її переймуть представники українських діаспор у Сполучених Штатах Америки (Чикаго) та Словаччини.

Заходи в межах акції «16 днів активізму проти насильства» у Львові організовують управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики ЛМР, управління спорту ЛМР, UNFPA,   Фонд ООН у галузі народонаселення, у партнерстві з ГО «Асоціація експертів із запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству» (GBV Асоціація експертів  ) у межах проєкту «Міста, вільні від домашнього насильства» за підтримки уряду Канади (EmbassyofCanadatoUkraine  ) та Великої Британії (BritishEmbassyKyiv  ). Також до організації заходів у Львові долучились ГО «Жіночі перспективи» та Фонд «Горіховий дім».

Кампанія «16 днів проти насильства» в Україні проводиться щорічно з 25 листопада до 10 грудня.

Поділитись: