У Львові соціальні заклади об’єднають в одну структуру, аби послуги стали ще ефективніші

У Львові реформують соціальну сферу, аби максимально оптимізувати і підвищити ефективність надання послуг. Для цього п’ять міських закладів, які опікуються людьми похилого віку, дітьми і родинами у скруті, бездомними та потребуючими, тобто людьми у складних життєвих обставинах, об’єднаються у Львівський міський центр соціальних послуг та реабілітації «Джерело». За рішення про це об’єднання голосуватимуть на сесії міської ради уже наступного тижня.

uk-first-column">

Зокрема, об’єднаються такі заклади: міський центр реабілітації «Джерело», міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Соціальний готель, міський територіальний центр соціального обслуговування та Центр обліку та нічного перебування бездомних осіб. Новий заклад створюють на базі саме міського центру реабілітації «Джерело», яке має понад 30 років успішного досвіду роботи у цій сфері і використання найкращих і найсучасніших практик у допомозі дітям і молоді з інвалідністю.

«Таке об’єднання – це великий виклик, адже наша команда збільшиться у декілька разів. Але ми будемо покращувати і розвивати програми і послуги не лише для дітей та молоді з інвалідністю, але й для інших потребуючих мешканців нашої громади», – пояснює Зореслава Люльчак, керівниця Львівського міського центру соціальних послуг та реабілітації «Джерело».

Минулого року мер Львова створив робочу групу, куди увійшли депутати, представники громадськості та міської ради, аби спільно напрацювати концепцію створення єдиного центру надання соціальних послуг у нашій громаді.

«Ми взяли на себе велику відповідальність, але, водночас, для нас це велика довіра. І уже 28 вересня сесія Львівської міської ради буде голосувати за остаточне приєднання до «Джерела» чотирьох комунальних установ та завершення процесу реорганізації. «Джерело» починало свою діяльність як благодійна установа, ми розвивали стандарти гідності та якості життя дітей з інвалідністю. Згодом місто створило комунальну установу «Джерело» на базі благодійної, і це унікальний досвід синергії та розвитку.

Зараз ми на початку нового етапу, уже кілька місяців до нього готуємось, думаємо, як оптимізувати та розвивати ті послуги, які найбільш потрібні у громаді, як залучати позабюджетне фінансування, як запускати сталі механізми моніторингу та оцінки і, найголовніше, як розказати львів’янам, що вони не одні», – додає Зореслава Люльчак. І прогнозує: щомісяця близько 10 тисяч мешканців громади будуть охоплені соціальними послугами оновленого «Джерела».

Команда «Джерела» має амбітну мету: розвиток і формування майданчика соціальних змін, у центрі яких – людина. Адже кожен мешканець громади має знати, що за нього подбають у разі потреби.

Основна  мета об’єднання – щоб Львів став соціальним містом, в якому усі мешканці громади, які опинилися в складних життєвих обставинах, зможуть вчасно отримати потрібну інформацію, фахову підтримку та шанс повернутись до повноцінного життя. Також одним з пріоритетів буде об’єднання громадських, донорських організацій та муніципалітету, аби підвищити самодопомогу громади та розвивати соціальну сферу, формувати майданчик соціальних змін.

Теги:
Поділитись: