У Львові організували каністерапію для людей поважного віку

Для двадцяти літніх львівян, які відвідують Львівський міський територіальний центр соціального обслуговування, вперше організували заняття з каністерапії. Каністерапевтичне заняття відбулось просто неба, у Стрийському парку. А провели його фахівці кінологічної школи Dog Friend.

Кінологи на зустріч з літніми людьми привели п’ять спеціально навчених собак. Спочатку фахівці розповіли усім, як потрібно правильно взаємодіяти з тваринами, а також продемонстрували вміння собак-каністерапевтів. Але більшість часу кінологи відвели для безпосереднього заняття літніх людей з тваринами.

Тривала зустріч з собаками дві години. Дідусі та бабусі зовсім не боялися і не втомилися. І навіть поросили влаштовувати каністерапевтичні заняття постійно.

«Для наших панянок та панів – це було щось неймовірне. Ми бачили тільки щасливі та усміхнені обличчя, бажання погладити собаку, поспілкуватись та погодувати її. Для нас дуже важливо, щоб літні люди мали гарний настрій та стабільний психоемоційний стан. І саме для цього ми й організували це заняття», – розповіли в установі.

Слід зазначити, що працівники територіального центру, щоб якомога більше урізноманітнити дозвілля і залучити до участі щонайбільше літніх людей, щоденно проводять різнопланові заходи. У кожному заході бере участь 10-20 старших мешканців Львова. Кожну групу обов’язково супроводжує на прогулянці, екскурсії чи тренуванні працівник установи.

Довідка:

Каністерапія – один із видів лікування та реабілітації людини за допомогою звичайних або спеціально відібраних і навчених собак під наглядом кваліфікованих фахівців.

Каністерапія використовується в роботі з різними категоріями людей. Особливе значення має каністерапія для дітей, які народилися із певними особливостями психофізичного розвитку: із синдромом Дауна, із ДЦП, із розладами аутичного спектру.

Собаки-каністерапевти також сприяють реабілітації після важких травм, підтримують людей у депресії, із психічними розладами та просто самотніх. Крім того, після занять із тваринами у дорослих людей нормалізується тиск, зникає тривожність, покращується пам’ять.

Поділитись: