У Львові люди з інвалідністю по зору написали диктант шрифтом Брайля

Сьогодні в приміщенні спецбібліотеки ім. Т. Г. Шевченка, що на вул. Січових Стрільців, 5, відбувся конкурс на краще написання диктанту «Українська писемність шрифтом Брайля».  Участь у конкурсі взяли 15 незрячих мешканців Львова: вони написали уривок радіодиктанту національної єдності «Від бересту – до «цифри». Цей текст у День української писемності й мови у 2019 році писали українці, які хотіли перевірити свої знання з української мови.

«Хочу наголосити, що цьогорічні переможці конкурсу продемонстрували надзвичайно високий рівень. Зокрема, Надія Онофрійчук, яка виборола першість, за написання диктанту отримала найвищий бал – 12!. Вона не зробила жодної помилки. Другу і третю сходинку розділили між собою Владислав Коппаков та Марія Кухарська: їх роботи оцінили на 11 балів. Вони допустили лише по одній помилці. Та й загалом усі показали неперевершені результати, адже ще 3 учасники отримали по 10 балів. До речі, диктант писали учасники віком від 20 до 70 років», – розповіла керівник Львівського осередку УТОС Любов Кукуруза.

Як повідомив начальник міського управління соціального захисту Ігор Кобрин, і переможці, і учасники конкурсу отримали чудові подарунки – набори постільної білизни. А на фінансову підтримку усіх заходів та соціальних ініціатив, які організовує УТОС у Львові цього року, з міського бюджету скерували 200 тис грн.

«Львівська територіальна первинна організація УТОС завжди організовує цікаві та актуальні конкурси. І я щоразу дивуюсь талантам і вмінням учасників: проте особливо мене вражають глибокі знання української мови, які вони демонструють», – додав посадовець.

Слід зауважити, що  16 липня о 12:00 год у спецбібліотеці ім. Т. Г. Шевченка відбудеться також конкурс декламаторів. А трохи згодом, дата ще уточнюється, відбудеться онлайн-конкурс «Галицька пані». Участь у конкурсі візьмуть 15 жінок з інвалідністю по зору. Змагатимуться вони у двох вікових категоріях 33+ та 55+. Зокрема учасниці дефілюватимуть у вишиванці, розповідатимуть про себе та демонструватимуть свій талант.

Довідка:           

Громадська організація «Львівська територіальна первинна організація Всеукраїнської організації інвалідів «Українське товариство сліпих» є неприбутковою громадською організацією і налічує  понад 700 осіб з порушенням зору 1 та 2 груп. Свою діяльність організація провадить з листопада 1939 року як осередок незрячих на Львівщині, а з 1959 року – як окремий структурний підрозділ Всеукраїнської організації УТОСу.

Основними статутними завданнями організації є соціальний захист людей з інвалідністю по зору, їх медична, трудова та творча реабілітація, адаптація до умов зовнішнього середовища, інтеграція у здорове суспільство, підтримка культурного та освітнього розвитку, матеріальна підтримка особливо потребуючих членів організації/

Поділитись: