У Львові готують інформаційні відеоролики жестовою мовою про роботу структурних підрозділів мерії

Львів стає доступнішим для людей з інвалідністю у всіх сферах діяльності. Львівська обласна організація УТОГ та управління соціального захисту ЛМР спільно реалізують проект «Соціальний захист – доступне жестовою мовою середовище». Ця ініціатива передбачає створення відеороликів про послуги, які надає управління соціального захисту, інші структурні підрозділи ЛМР та Пенсійний Фонд України. Увесь відеоматеріал буде адаптований для сприйняття людьми із порушеннями слуху: тобто уся звукова інформація дублюватиметься жестовою мовою.

В межах проекту заплановано виготовити 13 відеороликів: на тематику соціального захисту, про послуги Пенсійного фонду, ЦНАПів та управління охорони здоров’я.

П’ять із них уже готові. Зовсім скоро усі напрацювання можна буде переглянути. Теми для роликів обрали актуальні та такі, які можуть зацікавити багатьох людей. Вони стосуються державних та місцевих пільг і виплат, нарахування субсидій, отримання ID-картки та пільгової транспортної карти Леокарт, реєстрації місця проживання тощо.

Загалом створений матеріал можуть використовувати близько 2200 осіб з порушенням слуху, а також особи з інвалідністю інших нозологій. На реалізацію цього проекту з бюджету Львова скерували 46800 грн

«Це дуже важливий проект для нечуючих людей. Адже він ознайомить нашу спільноту з нововведеннями та змінами у різних сферах життя із дотриманням безпечності в умовах ризику поширення коронавірусної хвороби; створить доступні умови для самостійного отримання інформації через відеоролики жестовою мовою; підвищить обізнаність глухих людей; забезпечить розширення меж доступності інформації жестовою мовою», – розповіли у Львівській обласній організації УТОГ.

Нагадаємо, що це не перший проект, які спільно реалізовують УТОГ та міське управління соціального захисту. Торік, наприклад, в межах проекту «Жестова мова – місток між двома світами» фахівці управління, ЦНАПів, а також пенсійного фонду та тренери Інваспорту вивчали українську жестову мову. Цей проект передбачав 10 занять. А на співфінансування цієї ініціативи УТОГу з бюджету Львова скерували 34 тис гривень.

Поділитись: