У Львові для школярів організували літній денний інклюзивний «Табір дружби»

Упродовж двох тижнів на базі навчально-реабілітаційного центру «Джерело» триватиме літній денний інклюзивний «Табір дружби»: учасниками його уже стали 40 учнів початкових класів Львова з типовим розвитком та з особливими освітніми потребами. Крім того, 20 учнів зі старших класів загальноосвітніх львівських шкіл залучені до таборування на волонтерських засадах. Це стало можливим завдяки проекту, який напрацювали в ГО «Розправлені крила», а кошти на його реалізацію скерували з бюджету міста.

«Щороку кількість шкіл, які мають інклюзивні класи у Львові зростає, бо все більше дітей з особливими освітніми потребами йдуть на навчання до загальноосвітніх шкіл. Станом на грудень 2019 року в місті нараховували понад 50 таких шкіл, у яких навчаються понад 200 учнів з особливими освітніми потребами. Розуміючи, що справжня інклюзія – це не лише навчання, але більшою мірою спілкування і взаємодія, ми вирішили організувати у Львові літній денний табір для учнів львівських початкових шкіл, які мають інклюзивні класи. Під час табору діти з типовим розвитком та учні з особливими освітніми потребами отримають досвід спільного дозвілля та навчаться якісної взаємодії один з одним. Також ми прагнемо розвинути таким чином волонтерських рух серед старшокласників, які будуть запрошені в якості волонтерів на табір для допомоги кураторам. Окрім цього, підлітки матимуть змогу дізнатися про дітей з інвалідністю більше, побороти страх щодо взаємодії з такими дітьми і навчитися дружити з ними», – розповіли організатори.

Програма таборування надзвичайно цікава та різноманітна: це – майстер класи, спортивні заходи, ігри, розвиваючі та пізнавальні заняття, екскурсії, мандрівки. І, звичайно, діти отримають ще й смачний обід.

Як повідомили в управлінні соціального захисту, загальний бюджет проекту становить 40 000 гривень: 28 000 із них – співфінансування від Львівської міської ради. Таборування триватиме до 14 серпня.

Поділитись: