У Львові для незрячих людей вдвічі зросте щомісячна допомога на оплату комунальних послуг

Для людей з інвалідністю по зору 1 та 2 груп, які мешкають у Львівській громаді, збільшиться розмір щомісячної адресної грошової допомоги на часткове відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Ця допомога зросте вдвічі й отримають кошти мешканці нашої громади з інвалідністю по зору уже в листопаді. Рішення про це прийняли сьогодні на засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради.

«Люди з інвалідністю по зору – одна із найбільш уразливих категорій, які потребують додаткового соціального захисту і допомоги. Адже з огляду на порушення функції зору, їм дуже важко, а іноді, неможливо знайти роботу чи бодай додаткові кошти для проживання. А пенсія у цієї категорії людей є мінімальною. Тому ми завжди намагатимемось їм допомогти. Відповідно й виникла ідея збільшити цю допомогу вдвічі», – розповів в.о. начальника міського управління соціального захисту Олексій Неділя.

За словами посадовця, адресна грошова допомога для часткової компенсації витрат на оплату ЖКП надається у розмірі, встановленому у відсотках до прожиткового мінімуму на одну особу. Тож, в опалювальний період (з листопада по березень) люди з інвалідністю по зору 1 та 2 груп отримуватимуть 40% від прожиткового мінімуму (1040 грн), а в неопалювальний період (з квітня по жовтень) – 20% (520 грн).

Нагадаємо, що досі ця категорія мешканців нашої громади одержувала вдвічі меншу компенсацію від міста: з листопада по березень – 20% (520 гривень), а з квітня по жовтень – 10% (260 гривень).

До слова, кошти людям з інвалідністю по зору 1 та 2 груп нададуть у межах Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської МТГ.

Поділитись: