Сьогодні виконком Львівської міської ради затвердив перші списки на надання допомоги 50 тисяч гривень дітям загиблих захисників і захисниць України та дітям військових з інвалідністю 1-ї групи (отриману через війну). Зараз це 204 дитини, батьки/опікуни яких подали заяви про таку допомогу до Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій. Прийом заяв триває.
Зазначимо, йдеться про щорічну адресну одноразову допомогу кожній дитині в розмірі 50 000 грн на навчання та оздоровлення (до досягнення повноліття). Для отримання допомоги один з батьків або законний представник (опікун) подає заяву до Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій, що на вул. Пекарській, 41.
Зразок заяви про отримання такої допомоги – у положенні .
Важливо! Якщо з певних об’єктивних причин родина захисника чи захисниці в цьому році не зможе отримати документів, що засвідчують статус родини загиблого, то цю допомогу отримають наступного року – і за цей рік, і за минулий (2023 та 2024 роки).
Контакти Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій: м. Львів, вул. Пекарська, 41, телефони: 032 254 61 16; +38 067 962 83 25.
Довідка
Підтримка учасників війни та їх родин – це один з пріоритетів у Львові. Ще з 2016 до 2022 року дітям учасників АТО/ООС, які загинули (пропали безвісти) або померли, та Героїв Небесної Сотні, виплачували матеріальну допомогу до Дня святого Миколая в розмірі 10 тисяч гривень. За цей час допомогу отримали 912 дітей (віком до 18 років або до 23 – якщо навчаються за денною формою у виші).
Також з 2015 до 2022 року дітям учасників АТО/ООС, постраждалих учасників Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні, надавали одноразову матеріальну допомогу на оздоровлення. За цей час такі виплати отримали 3178 дітей захисників (віком до 18 років у розмірах по 3, 4, 6 та 7 тисяч гривень кожній дитині, залежно від категорій). Заявки на ці програми приймав Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій, що діє на вулиці Пекарській, 41.
Зазначимо, до початку повномасштабного вторгнення у Львові мешкало близько 7 тисяч учасників війни (АТО/ООС), зараз кількість наших воїнів в рази більша. Львівська міська рада робить усе для того, аби максимально допомагати їм. Це матеріальна підтримка, пільги, лікування, протезування і реабілітація, психологічні та юридичні консультації, адаптація до цивільного життя – через екскурсії, мистецтво та інші активності, підтримка ветеранського бізнесу та різні соціальні програми допомоги.